RU

Аварія ракети Vega. Дефектів в українських двигунах не було, причина в іншому – Південмаш

18.11.2020, 13:39
Аварія ракети Vega.  Дефектів в українських двигунах не було, причина в іншому – Південмаш - Фото
Ракета Vega на зльоті (фото – CNES, ESA, Arianespace, Optique Video CSG, S Martin, 2018)

Вчорашня невдача при виведенні в космос супутників на ракеті Vega не пов'язана з конструкцією українського двигуна РД-843 або якоюсь нестачею при його виготовленні на Південмаші. Про це пише пресслужба заводу в Дніпрі, посилаючись на попередні висновки розслідування причин аварії компанією-оператором Arianespace.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На заключному етапі виведення супутників на орбіту розгінний блок AVUM (верхня ступінь ракети) відхилився від заданої траєкторії, що призвело до втрати контролю над ним і втрати апаратів SEOSAT-Ingenio і TARANIS.

Попередньо встановлено, що до інциденту призвела помилка при монтажі блоку двигунів на щабель.

Кабелі, що ведуть до виконавчих механізмів управління тягою на верхньому щаблі, були перевернуті при монтажі. Це призвело до того, що двигун перемістив форсунку в неправильному напрямку у відповідь на команди системи наведення ракети. У підсумку вона втратила керування відразу після включення двигунів AVUM. У компанії охарактеризували перевернуті кабелі як "людську помилку", а не проєктну проблему.

Читайте також: Глава NASA Україні: Ви входите в найширшу коаліцію з дослідження космосу в історії

Українські інженери вказали, що "деякі упереджені і недобросовісні ЗМІ", зокрема пропагандистські російські і ті, які маніпулюють навмисно або через невігластво, вже встигли покласти відповідальність за аварію на український двигун.

Вони підкреслюють, що остаточні висновки про причини аварії ще не зроблено: їх озвучить сьогодні комісія ESA/Arianespace.

  • Після 14 ідеальних місій Vega відмовила вперше 11 липня 2019 року, коли дефект конструкції теплозахисту другого ступеня привів до втрати супутника FalconEye 2 (і найвищої зареєстрованої суми страхового відшкодування за невдалий запуск супутника – $415 млн). 17 листопада 2020-го стався другий провал.
  • КБ Південне порівняло свій розгінний блок для супутників з аналогами з Росії: інфографіка.


Дивіться відео: Корабель Маска пришвартувався до МКС. Екіпаж перейшов на орбітальну станцію

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини