RU

Аварію на "Фукусімі" прирівняли до Чорнобиля

12.04.2011, 10:05
Аварію на
1fd6c477436f1c2696808df07e7d76f5.jpg

Аварію на "Фукусімі" прирівняли до Чорнобиля

Японське агентство з атомної та промислової безпеки у вівторок прийняло рішення підняти рівень небезпеки аварії на АЕС "Фукусіма-1" з п'ятого до сьомого за оцінками міжнародної шкали ядерних подій (INES).

Як пише "Взгляд", мотивом для підвищення рівня небезпеки став аналіз цих вимірів радіації. Фахівці з'ясували, що в перші дні після аварії протягом декількох годин кількість радіоактивного йоду-137, що викидається в атмосферу становила близько 10 тис. терабеккерелів у годину, що відповідає сьомому рівню небезпеки за восьмибальною шкалою INES.

Сьомий рівень небезпеки - найвища оцінка за всю історію аварій на ядерних об'єктах. Раніше аналогічний сьомий рівень отримувала тільки катастрофа на АЕС у Чорнобилі у 1986 році.

Нагадаємо, поблизу аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" у морі було почато спорудження стальної огорожі для запобігання витоку радіоактивної води.

Минулого четверга в Японії стався новий потужний землетрус. Після підземних поштовхів магнітудою 7,1 на північному сході Японії на АЕС у місті Онагава і Хигасидорі відключилося зовнішнє електропостачання. Робота іншої АЕС, зокрема у Фукусімі, не була порушена. Було оголошено про загрозу цунамі, яку потім відмінили.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини