Астрономи виявили дві рекордно близькі один до одного планети

22.06.2012, 09:25
Астрономи виявили дві рекордно близькі один до одного планети - Фото
Фото: ЕРА

Це найменша відстань між планетами, відома на сьогоднішній день

Американські астрономи за допомогою космічного телескопа "Kepler" виявили дві планети, що знаходяться на рекордно маленькій відстані один від одного. За словами вчених, між цими небесними тілами - невеликим кам'янистим суперземлі Kepler-36b і гігантським газовим гарячим Нептуном Kepler-36c - всього 1,9 млн. км., - передає ІТАР-ТАРС.

Kepler-36b і Kepler-36c обертаються навколо зірки, яка знаходиться приблизно в 1,2 тис. світлових років від Землі. На думку дослідників, вона, ймовірно, схожа на Сонце, але старша за нього на кілька мільярдів років. Kepler-36b, розмір якої в півтора рази перевищує Землю, облітає зірку приблизно за два тижні на відстані менше 18 млн. км. Kepler-36c - за 16 днів на відстані в 19 млн. км. Приблизно кожні 97 днів планети максимально наближаються один до одного.

"Це дуже незвичайна система: орбіти двох планет знаходяться дуже близько один до одного, проте самі ці планети зовсім несхожі", - відзначає Джош Картер, вчений з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, який відкрив Kepler-36b.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих