Астрономи заскочили зірку на трапезою: поїдає свою планету

19.07.2018, 16:32
Астрономи заскочили зірку на трапезою: поїдає свою планету - Фото
Ілюстрація: cfht.hawaii.edu

Астрономи вперше спостерігають, як молода зірка знищує планету, поглинаючи її уламки. Про це йдеться в дослідженні групи вчених під керівництвом Ханса Гюнтера, пише сайт NASA.

Молода зірка RW Aur A, яка розташована в 450 млн світлових років від нас у молекулярній газовій хмарі (так звана "зоряна колиска") в напрямку між сузір'ями Тельця і ​​Візничого, кожні кілька років змінює світність. Її спостерігають з 1937 року. Вчених зацікавило це явище. Після вивчення даних з телескопа Чандра було зроблено припущення, що, ймовірно, промені від зірки час від часу блокуються газовими джетами або чимось ще.

Навколо молодих зірок, як правило, є диск матерії з дрібного пилу до великих об'єктів, який зникає за 5-10 млн років існування зірки.

Аналіз показав, що в речовині газопилового диска навколо зірки виявилося дуже багато заліза: в 10 разів більше, ніж повинно було бути для вкрай гарячої RW Aur A.

Виходячи з цього, вчені видали дві гіпотези: або зірка за короткий проміжок часу поглинула залізний пил, що зібрався в диску, або кілька планетезімалей ("зародків" планет). Якщо такі спектри зірки будуть зберігатися кілька років, можна буде впевнено говорити про те, що світило повільно поглинає великий об'єкт.

"Комп'ютерне моделювання давно передбачило, що планети можуть падати на молоду зірку, але ми ніколи раніше цього не бачили. Якщо наша інтерпретація даних вірна, це перший раз, коли ми безпосередньо спостерігаємо за молодою зіркою, що пожирає планету або планети", - зазначили астрономи.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?