RU

Медицина | Аспірин марний для лікування госпіталізованих хворих з COVID-19: дослідження

09.06.2021, 15:31
Аспірин марний для лікування госпіталізованих хворих з COVID-19: дослідження - Фото
Фото: pixabay.com

Аспірин не покращує виживаність госпіталізованих з COVID-19 пацієнтів, і призначати його, якщо такий пацієнт не приймав препарат з інших причин до коронавірусу, немає потреби. Такого висновку після масштабного дослідження за середніми і важким випадкам коронавірусної хвороби дійшли британські медики.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Пацієнти з ковідом схильні до підвищеного ризику тромбозів, особливо в легенях. На початку пандемії до деяких протоколів лікування був включений дешевий і доступний всюди аспірин, який широко використовується для зниження згортання крові за інших захворювань.

З листопада 2020 року до березня 2021 року в дослідження включили близько 15 000 пацієнтів: 7351 отримував аспірин (150 мг раз на добу), 7541 проходив лікування без цього препарату.

ДОВІДКА. Ацетилсаліцилова кислота – ліки зі знеболювальною, жарознижувальною та протизапальною дією. Широко відомі як "Аспірин", запатентований фірмою Bayer. Препарат входить у список найважливіших ліків Всесвітньої організації охорони здоров'я. Щороку споживається понад 80 млрд таблеток.

Медики пишуть, що не вдалося виявити докази, що лікування аспірином знижує смертність у таких хворих або вберігає їх від потрапляння на ШВЛ. Не було значущої різниці в 28-денній смертності (17% в групі "аспірин" і 17% – в плацебо-групі).

У пацієнтів, які приймали аспірин, була трохи менша тривалість госпіталізації (в середньому 8 днів проти 9 днів у плацебо-групі) і велика частина була виписана живими через 28 днів (75% проти 74%).

Читайте також: Старий добрий аспірин. Вчені з'ясували, в чому небезпека популярного препарату

"Цього, мабуть, недостатньо, щоб виправдати широке застосування аспірину у госпіталізованих з COVID-19. <...> Прикро, що він не мав серйозного впливу на цих пацієнтів. Ось чому так важливі великі рандомізовані дослідження: щоб встановити, які методи лікування реально працюють, а які ні", – дійшли висновку автори з Оксфордського університету.

На кожні 1000 пацієнтів, які отримували аспірин, приблизно у шести спостерігалася сильна кровотеча, але приблизно на шість пацієнтів менше серед тих, хто приймав препарат, отримали тромбоемболію (тромбоз).

Висновків про вплив аспірину на стан хворих з легкими випадками COVID-19 поки немає.

Читайте також: Куди в організмі потрапляє аденовірус вакцини AstraZeneca: дослідження у людини і мишей

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини