RU

Аргентина вимагає переговорів по британських островах

15.06.2012, 12:24
Аргентина вимагає переговорів по британських островах - Фото
Крістіна Фернандес де Кіршнер. Фото: ЕРА
Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер зажадала від Великобританії вступити в переговори про суверенітет над Фолклендськими (Мальвінськими) островами. Про це Кіршнер заявила на засіданні спеціального комітету ООН по деколонізації, присвяченому 30-ій річниці визволення британської заморської території від аргентинської окупації, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Кіршнер підкреслила, що в питанні Фолклендських островів, які аргентинці називають Мальвінськими, історія та географія на стороні південноамериканської країни. У четвер на Фолклендах пройшли пам'ятні заходи. 14 червня 1982 року британські війська поклали кінець окупації островів, яка тривала 74 дні.

Як аргумент своєї позиції Кіршнер привела те, що Фолклендські острови складають частину Південно-Американської плит літосфери. "Як можна стверджувати, що на відстані 14 тисяч кілометрів це може бути частиною британської території?" - запитувала президент Аргентини. За її словами, Великобританія "користується своїм привілейованим становищем постійного члена Ради Безпеки ООН".

Прем'єр-міністр Девід Кемерон звинуватив Аргентину в "агресії", виступаючи в четвер в уряді Фолклендських островів. "Загрози не спрацюють, спроби залякати жителів островів не матимуть успіху, бо Британія міцно стоїть на своєму й завжди готова вступитися за фолклендців", - заявив Кемерон.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини