Аналіз 3665 випадків коронавірусу в КНР: вплив віку на смертність і ускладнення

01.04.2020, 09:49
Аналіз 3665 випадків коронавірусу в КНР: вплив віку на смертність і ускладнення - Фото
Фото: ЕРА

Масштабний аналіз випадків зараження коронавірусом у Китаї показав: вік - все-таки ключовий визначальний фактор для серйозних ускладнень

Не тільки люди похилого віку, а й люди середнього віку мають значно вищий ризик смерті або розвитку серйозних ускладнень при коронавірусному захворювання COVID-19. Про це після аналізу випадків захворювання у Китаї пишуть у журналі The Lancet британські медики.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Були перевірені 3665 підтверджених випадків, а також дані сотень пасажирів, які виїхали з початкового вогнища в Ухані після початку спалаху.

З'ясувалося, що майже кожен п'ятий (18,4%) старше 80 років потребував госпіталізації порівняно з приблизно 1% серед людей 20-30 років, і 4,3% - у віці 40-49 років. З урахуванням кількості випадків, що не були клінічно підтверджені (легкі або безсимптомні), дослідження показало: рівень госпіталізації пацієнтів у віці 50-59 років - 8,2%.

"Наш аналіз дуже чітко показує, що у віці 50 років і старше госпіталізація набагато більш ймовірна, ніж у віці до 50 років, і велика частина випадків може привести до летального результату", - підсумували аналітики.

Автори звіту прорахували рівень смертності від підтверджених випадків COVID-19 на території дослідження: 1,38%. Але з непідтвердженими випадками захворювання смертність знизилася до 0,66%.

Читайте також: Маск безкоштовно розсилає апарати ШВЛ для екстрених випадків з коронавірусом

Експерти в Китаї та інших країнах підкреслюють, що без впровадження масового тестування на SARS-CoV-2 неможливо дізнатися, скільки людей могли заразитися і одужати, особливо безсимптомно або з симптомами на зразок легкої застуди/покашлювання. На їхню думку, це означає, що справжній рівень смертності від COVID-19, ймовірно, набагато нижчий за вже озвучені цифри.

Автори підтверджують оцінки, які звучали раніше: до 50-80% населення світу можуть перехворіти цим коронавірусом. Вчені висловлюють побоювання, що такі оцінки можуть спонукати деякі уряди відмовитися від затратних заходів стримування пандемії.

Докладні дані, графіки та методологія дослідження доступні за посиланням.

  • В кінці 2019-го в Ухані (КНР) почався спалах інфекції COVID-19: її викликає коронавірус SARS-CoV-2.
  • Вакцини і визнаного ВООЗ специфічного лікування COVID-19 поки немає.
  • Звіт про симптоми, вік і хронічні захворювання тих, хто помер від коронавірусу в Італії.
  • Вчені встановили, що хворі найбільш заразні в перший тиждень після появи симптомів.
  • На вечір 31 березня в Україні виявлено 645 випадків, 13 людей померли, 10 одужали.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы