RU

Amnesty International просить не видавати Аблязова Казахстану

02.08.2013, 10:54
Amnesty International просить не видавати Аблязова Казахстану - Фото
Мухтар Аблязов (фото - dailynews.kz)
Правозахисна організація Amnesty International закликає владу Франції не екстрадувати заарештованого опального олігарха Мухтара Аблязова в країну, яка може повернути його до Казахстану.

"Франція повинна гарантувати Аблязову ретельний і об'єктивний процес екстрадиції. Він не повинен бути висланий в країну, яка може повернути його до Казахстану, де його можуть чекати тортури і несправедливий суд", - йдеться в заяві на сайті організації.

У Казахстані олігарх визнаний винним у зловживанні службовим становищем, розкраданні бюджетних грошей і нелегальній комерційній діяльності. Його звинувачують у махінаціях на загальну суму $6 млрд.

Його арешту добивалася і Росія за звинуваченням, зокрема, в шахрайстві у великому розмірі, відмиванні грошей, зловживанні службовим становищем і підробці документів.

Однак, запит про екстрадицію до Франції направила Україна, яка має до Аблязова претензії через діяльність української філії банку. На відміну від Росії та України, Казахстан не входить до числа країн, які ратифікували Європейську конвенцію про видачу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини