RU

Amnesty International: Вірменія й Азербайджан завдавили удари по мирному населенню

14.01.2021, 20:52
Amnesty International: Вірменія й Азербайджан завдавили удари по мирному населенню - Фото
Війна в Карабасі, Гянджа після обстрілу (фото – ЕРА)

Під час останньої ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі вірменські й азербайджанські військові навмисно завдавали удари по мирному населенню. До такого  висновку прийшли експерти з правозахисної організації Amnesty International.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наприкінці 2020 року представники організації відвідали десятки місць в Азербайджані і Вірменії, що піддавалися обстрілу. Вони опитали понад 70 людей – свідків або рідних загиблих, представників влади та журналістів. Також експерти AI проаналізували фрагменти використаних боєприпасів і супутникові знімки.

За підсумками розслідування в організації заявили, що вірменські й азербайджанські війська неодноразово застосовували свідомо неточне і невибіркове озброєння, включно з касетними боєприпасами, в населених районах, що порушило міжнародне гуманітарне право і призвело до десятків смертей і сотень поранених. Усього проаналізовано 17 ударів з обох сторін (вісім – з вірменської, і дев'ять – з азербайджанської).

Протягом 44-х днів конфлікту загинули щонайменше 146 цивільних осіб, серед них діти і люди похилого віку, говориться в розслідуванні.

Разом з тим політики і військові з обох сторін, зазначають правозахисники, заперечували звинувачення в цілеспрямованому бомбардуванні житлових районів і заявляли, що їхні армії стріляють виключно по військових цілях.

У деяких випадках AI погодилася з тим, що в районах ударів дійсно знаходилися військові об'єкти. Однак правозахисники вважають невиправданим застосування в цих випадках боєприпасів з настільки широким радіусом дії (наприклад "відхилення" в радіусі дії ракет SCUD-B складає 1000 метрів), що не могло не призвести до жертв серед цивільного населення.

Amnesty закликала владу Вірменії та Азербайджану чесно розслідувати всі випадки ударів по цивільних і за наявності серйозних доказів віддати винних під суд.

  • У ніч на 10 листопада 2020 року війна в Нагірному Карабасі завершилася підписанням угоди між Баку та Єреваном за посередництва Кремля. За нею Вірменія має передати під контроль Азербайджану території НК, а на лінію розмежування вводяться російські війська. В Єревані назвали угоду "великою трагедією", в Баку – капітуляцією Вірменії.
  • 15 грудня Азербайджан заарештував чотирьох своїх військових, яких підозрюють у злочинах під час війни в Нагірному Карабасі.

Читайте також: Нагірний Карабах. Як виглядає столиця невизнаної республіки після обстрілів: фото

 

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини