RU

Американці вимагають заново розслідувати трагедію 11 вересня

11.09.2013, 10:45
Американці вимагають заново розслідувати трагедію 11 вересня - Фото
Фото: ЕРА
Ініціатори нового розслідування стверджують, що Сьома вежа центру - 47-поверхова будівля із залізобетонними конструкціями - не могла так легко впасти. Чергова ініціатива, яка допускає "теорію внутрішньої змови" руйнування веж Всесвітнього торгового центру, ознаменувала 12-ту річницю трагедії.

Проект " Переосмислити 9/11" ( rethink 911 ) вимагає нового розслідування обвалення Сьомої вежі ВТЦ. Організація "Інженери і архітектори за правду " (близько двох тисяч фахівців) ставить під сумнів офіційну версію обвалення трьох веж - Першої та Другої  протаранених захопленими терористами літаками, і особливо - Сьомої вежі, яка обвалилася приблизно п'ять годин по тому після перших двох . На Таймс-сквер вже з'явилася реклама петиції з вимогою нового розслідування. Її підписали понад сім тисяч чоловік, повідомляє  РІА Новини.

У день поминання загиблих активісти мають намір подати петицію до мерії і законодавчі збори Нью-Йорка. Увечері рух збирає прихильників на акцію протесту на Таймс-сквер. Ініціатори нового розслідування стверджують, що Сьома вежа центру - 47-поверхова будівля із залізобетонними конструкціями - не могла так легко впасти. Експерти- ентузіасти, що виявили на "граунд Зіро" елементи вибухівки, вважають, що руйнування хмарочоса - результат так званого контрольованого вибуху, - з їх допомогою зносять будівлі.

"Руйнування Сьомої вежі виглядає як результат контрольованого вибуху. Ця технологія вимагає підготовки протягом тижнів і може бути реалізована тільки за заздалегідь спланованим сценарієм" , - стверджує відеоролик руху.

Це не перша спроба представити альтернативну точку зору на події 9 /11. Розслідування Національного інституту стандартів і технології США, яке тривало три роки, дійшло висновку, що обвалення будівлі було викликано безконтрольними пожежами, що почалися після падіння Північної вежі центру, що знаходилася поряд. Пожежі в будівлі тривали сім годин. Труби, які постачають воду у внутрішню систему пожежогасіння, були перерізані в результаті обвалення Північної вежі. Ніяких ознак вибухових речовин в уламках будівлі виявлено не було. А присутність в пилу "термічних речовин" пояснювалося тим, що це компонент грунтовки для фарбування стін.

Руйнування Сьомої вежі стоїть осібно в трагедії, можливо, тому, що на момент колапсу в ній не було людей. Опитування, проведене напередодні 12-ї річниці теракту соцкомпаніями YouGov, показало, що 46 % американців взагалі не знають , що 11 вересня 2001 крім двох веж-близнюків, протаранених літаками, був зруйнований ще й третій хмарочос. Кожен десятий, за даними пулу, не вірить оприлюдненим підсумкам офіційного розслідування, 38% сумніваються в тому, що уряд розголосив всю правду про події 9/11.

США в середу згадують жертв трагедії 11 вересня 2001 року, коли терористи-смертники на двох захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні, третій літак, екіпаж і пасажири якого намагалися нейтралізувати терористів, звалився в Пенсільванії. Трагедія забрала життя майже 3 тисяч осіб і стала поворотним моментом у внутрішній і зовнішній політиці США .
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини