RU

Американська розвідка прогнозує майбутнє зниження ролі США в світі

19.11.2008, 13:36

Американська Національна рада з розвідки на цьому тижні, як очікується, опублікує світовий прогноз до 2025 року, в якому передбачається зниження економічного і військового домінування США. Про це повідомляє "The Washington Times", переклад якої наводить "InoPressa".

Доповідь Національної ради з розвідки, чорнова версія якої має назву "Глобальні тенденції 2025 року: Видозмінений світ", буде оприлюднено в четвер вранці. Попередню подібну доповідь було опубліковано чотири роки тому і була прогнозом світового розвитку до 2020 року. На відміну від попередньої версії, в новій доповіді йдеться про передумови "багатополярного майбутнього".

"Сполучені Штати залишаться наймогутнішою державою, хоч і не такою домінантною, - йдеться у чорновій версії доповіді, що є у "The Washington Times". - Економічна і військова потужність, що похитнулася, може поставити США перед вибором між внутрішніми і зовнішньополітичними пріоритетами".

"Наступні 20 років переходу до нової міжнародної системи будуть здатні викликати ризики, такі як гонка ядерних озброєнь на Ближньому Сході і можливі конфлікти між країнами через ресурси", - йдеться в документі.

У доповіді передбачається об'єднання Кореї до 2025 року і перетворення Китаю у другу за величиною економіки в світі і велику військову державу. "За нинішніми темпами зростання Росія через 20 років може перетворитися в п'яту за величиною світову економічну державу, і завдяки нафтовому буму вона займе цю позицію до 2017 року", - йдеться у доповіді.

У доповіді йдеться про поширення "державного капіталізму", тобто "системи з таким управлінням економіки, в якому державі відводиться центральна роль". "Альтернативні моделі розвитку, як в Росії і Китаї, будуть залучати більше країн, ніж західні", - зазначається у документі. Крім Китаю, Індії і Росії, "Індонезія, Туреччина і Іран, що звільнився від влади духовенства, будуть готові до збільшення своєї ролі в міжнародних відносинах".

У доповіді також йдеться про неминучість переходу від викопних видів палива до альтернативних, "єдине питання - коли цей перехід станеться і чи буде він гладким або різким". "Ми вважаємо, що, найімовірніше, до 2025 року станеться технологічний прорив, який створить альтернативу нафти і природному газу, але його втілення затримається через необхідні інфраструктурні витрати" і заміну обладнання.

Автори доповіді також попереджають, що американський долар "може втратити свій статус унікальної світової резервної валюти і стати першим серед рівних у ринковому кошику валют, що примусить США більш ретельно аналізувати, як проведення їхньої зовнішньої політики вплине на долар".

У демографічному значенні доповідь наводить недавні прогнози приросту світового населення на 1,2 млрд. людей за період з 2009 по 2025 роки - з 6,8 млрд. до 8 млрд. осіб. До того ж населення Індії "порівняється з населенням Китаю приблизно до 2025 року".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини