RU

Американські астрономи відкрили незвичайну планету

16.09.2011, 15:44

Американським вченим вдалося отримати доказ існування в космосі планети, яка обертається одночасно навколо двох парних (бінарних) зірок, подібних нашому Сонцю. Система, що отримала назву Кеплер-16, виявлена за допомогою космічного телескопа НАСА "Кеплер" на відстані приблизно 200 світлових років від Землі.

"Відкриття просто вражаюче", - заявив учасник проекту Алан Бос з Інституту Карнегі. Вчений нагадав, що можливість існування такої потрійної системи була описана навіть в кіноепопеї "Зоряні війни". "В черговий раз наукова фантастика стала реальністю", - наголосив вчений. З його слів, планета, описуючи витки, регулярно затьмарює бінарні зірки Кеплер-16А і Кеплер-16В, які, в свою чергу, по черзі затьмарюють одна одну. Дана особливість зробила об'єкти доступними для спостереження бортових приладів телескопа НАСА і дозволяє астрономам з високим ступенем точності розрахувати маси, радіус і траєкторії руху цих космічних тіл, - передає канал Вести.

Відкрита планета близька по розміру до Сатурна, але її структура приблизно на 50% щільніше за цього гіганта Сонячної системи, що вказує на високий вміст атомів важких елементів. Планета, період обертання якої становить 229 днів, робить витки навколо бінарних сонць на відстані, рівній трьом чвертям відстані між Землею та її світилом. Маси подвійних зірок досягають приблизно 69% і 20% маси нашого Сонця. Об'єкти розділяє відстань, рівна п'ятій частині дистанції між нашою планетою і Сонцем. Період обертання становить 41 день.

"Наскільки ми знаємо, це незаселена планета", - повідомив керівник дослідження, астрофізик Лоуренс Дойл з відомого некомерційного проекту "Пошук позаземного розуму".

Раніше астрономи неодноразово вказували на ймовірність існування подібних систем. Основним свідченням тому була періодична зміна орбіт обертання відомих науці бінарних зірок. Найбільш правдоподібне пояснення коливання орбіти полягає в тому, що на два об'єкти спричиняє вплив гравітація третього тіла, недоступного спостереженню за допомогою наявних приладів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини