RU

Акунін відмовився перебувати в одному приміщенні з Путіним

20.11.2013, 13:50
Акунін відмовився перебувати в одному приміщенні з Путіним - Фото
Борис Акунін (фото - EPA)
Російський письменник Борис Акунін (справжнє ім'я - Григорій Чхартішвілі) відмовився від участі у громадській раді з гуманітарних питань, на якій планувалася присутність президента Росії Володимира Путіна. Про це Акунін повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Завтра відбудеться велика для книжкового світу подія. Буде створюватися якась нова структура, яка повинна пропагувати читання, полегшувати життя літераторів, філологів, бібліотекарів, сприяти розвитку гуманітарного знання і займатися всякими іншими прекрасними справами. Влада, нарешті, визнала російську словесність важливою справою, обіцяє державну підтримку. Хоче послухати думку письменників", - зазначив Акунін.

За словами письменника, видавництво умовляло його піти і взяти участь у заході. "Я обіцяв подумати. Роздуми мої закінчилися, коли я дізнався, що на збори збирається прийти Путін... Якщо так - без мене, будь ласка", - додав він.

"Поки в країні є політв'язні, які знаходитися поблизу від правителя (Путіна, - ред.), просто навіть в одному з ним приміщенні, я не можу. Це означало б, що я вважаю для себе можливим слухати промов про прекрасне,  що походить від людини, яка тримає у в'язниці людей за їхні політичні переконання", - заявив Акунін.

При цьому письменник запевнив, що із задоволенням поспілкується з президентом Росії на теми літератури і читання після того, як усіх "політичних" випустять".

"А поки - ні, неможливо. Зображуючи кордебалет навколо авторитарного правителя, письменник, та й всяка публічна людина, тим самим як би погоджується з його методами правління. При цьому я аніскільки не засуджую колег, які туди підуть", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Акунін висловлював готовність зустрітися з Путіним, щоб особисто обговорити з головою РФ ситуацію в Росії.

Досьє на Володимира Путіна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини