RU

Агент ЦРУ Сноуден отримав паспорт громадянина світу

10.07.2013, 15:18
Агент ЦРУ Сноуден отримав паспорт громадянина світу - Фото
Едвард Сноуден (фото - commons.wikimedia.org)
Недержавна організація World Service Authority видала колишньому співробітнику ЦРУ Едварду Сноудену паспорт громадянина світу. З цим документом він може відправиться в Того, Мавританію або Еквадор.

"Позбавлений американського паспорта, він фактично застряг в московському аеропорту без можливості в'їзду в яку б то не було країну. А це кричуще порушення частини 2 статті 13 Загальної декларації прав людини", - заявляють у World Service Authority. Зазначена стаття говорить: кожна людина має право покинути будь-яку країну (в тому числі і рідну) і повернутися.

WSA була заснована в 1953 році пілотом Гаррі Девісом, що відмовилися від американського громадянства. Паспорти, які видає організація, сьогодні де-юре визнають шість країн: Того, Еквадор, Мавританія, Буркіна-Фасо, Танзанія і Замбія. Так що вибір у Сноудена невеликий, якщо виходити з його можливостей з паспортом громадянина світу. Хоча, на сайті організації наводиться список з 180 держав, які коли-небудь ставили штамп у такий документ.

Сам засновник організації, 91-річний Гаррі Девіс, так прокоментував стан Сноудена: "Ця безпрецедентна ситуація демонструє нам драматичне протистояння одного індивідуума цілій державній системі, підкреслюючи особисту незалежність людини. Той факт, що Сноуден застряг в аеропорту, лише розвінчує вигадки про відсутність кордонів і бар'єрів між державами ".

Поки що Едвард Сноуден, який розголосив секретні відомості про американські спецслужби, знаходиться в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво". Його американський паспорт анульований, документів біженця у нього поки немає, тому Сноуден не може покинути аеропорт. Він вже попросив політичний притулок у 20 державах, у тому числі у Венесуелі, Нікарагуа та Еквадорі.

Джерело: канал Вісті.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини