RU

Аеропорти перевірятимуть: азіатський тигровий комар вже в Європі

20.07.2012, 17:13
Аеропорти  перевірятимуть: азіатський тигровий комар вже в Європі - Фото
Фото: de.wikipedia.org
Азіатський тигровий комар, потенційний переносник вірусів чікугуньі і денге, які можуть викликати сильну лихоманку, виявлений в столиці Франції.

Як повідомляє Інопреса з посиланням на Le Monde, влаштувавшись на півдні країни, комар перебирається на північ. "В Іль-де-Франс будуть посилені заходи контролю в двох аеропортах, на ринку національного значення (ринок Ранжіт) та в інших місцях, які будуть визначені незабаром", - заявили в генеральній дирекції з охорони здоров'я Франції.

Комаха дуже мобільна, переміщається на транспорті. Його знаходять на автомагістралях, в легкових машинах, вантажівках. "Ще однією особливістю є те, що це міський комар, і він звик до людини", - підкреслюється у публікації. Положення ускладнене тим, що комаха комфортно себе почуває практично на будь-яких речах, якими покористувалася людина: чашках, дитячих іграшках, предметах меблів, гардероба та ін.

"Сам по собі комар не небезпечний. Він може переносити денге або чікугунью, тільки якщо ці хвороби поширені. Він кусає людини, що заразилася в подорожі, потім кусає здорову людину, таким чином передаючи йому вірус", - відзначає видання.

Станом на 13 липня у Франції зафіксовано один випадок чікугунью і 12 випадків денге. Експерти кажуть, що така статистика обнадіює. У 2006 році під час великої епідемії чікугуньі на французькому острові Реюньон було зафіксовано 780 випадків таких захворювань.

Відзначимо, на початку та в середині минулого століття тигровий комар був поширений виключно в Південно-Східній Азії і на островах в Індійському океані. В останні кілька десятиліть він розселився на всі континенти за винятком Антарктиди. Сьогодні він зустрічається в більшості американських штатів і декількох країнах Європи; територія проживання продовжує стрімко розширюватися.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини