Адміністрація в'язниці поліпшила умови утримування Брейвіка

Адміністрація в
Источник фото: EPA
23.11.2012, 17:24

Раніше вбивця скаржився на холодну каву, нестачу вершкового масла і відсутність зволожуючого крему

Адміністрація в'язниці Іла, в якій терорист Андерс Брейвік відбуває 21-річний термін ув'язнення, пішла на поступки засудженому після того, як той звернувся зі скаргою в управління виправних установ Норвегії, - передає канал Вести.

Зокрема, вбивця скаржився на холодну каву, нестачу вершкового масла, відсутність зволожуючого крему, спілкування. Щоденну процедуру обшуку, в ході якого він змушений роздягатися догола, терорист назвав антигуманною. Список всіх нарікань зайняв 27 сторінок.

Зараз умови утримання Брейвіка покращилися, так як було знято низку стандартних обмежень, мета яких - запобігти можливим спробам суїциду, - повідомив адвокат Торда Йордета. Зокрема, засудженому дозволили мати в камері зміну одягу, користуватися звичайною кульковою ручкою і пластиковими пакетами для сміття.

Брейвік відбуває термін в умовах особливо суворого режиму утримання. Однак його перебування у в'язниці можна назвати дуже навіть комфортними. Камера складається з трьох кімнат площею 8 кв. м кожна - це спальня, "кабінет" і "спортзал" з біговою доріжкою і силовим тренажером. Однак контакти терориста обмежуються кількома хвилинами спілкування з охоронцями. Протягом дня засуджений може одну годину провести у внутрішньому дворику, але знову ж на самоті. Брейвіку дозволено приймати відвідувачів, однак не частіше одного разу на тиждень. На думку експертів, саме відсутність можливості спілкуватися і грати на публіку і викликають невдоволення терориста. Згідно з висновком психіатрів, він страждає серйозним нарцисовим розладом особистості.

Жертвами підриву урядового кварталу в Осло і бійні на норвезькому острові Утойя, які Андрес Брейвік здійснив у липні 2011 року, стали 77 осіб. Він не заперечує факт нападів, однак винним у тероризмі себе не визнає, стверджуючи, що діяв на благо норвезької нації. У серпні 2012 року суд Норвегії визнав Брейвіка осудним і засудив його до 21 року тюремного ув'язнення. При цьому, термін може бути продовжений, якщо буде доведено, що він все ще становить загрозу суспільству.