RU

Адміністрація в'язниці поліпшила умови утримування Брейвіка

23.11.2012, 17:24
Адміністрація в'язниці поліпшила умови утримування Брейвіка - Фото
Фото: EPA

Адміністрація в'язниці Іла, в якій терорист Андерс Брейвік відбуває 21-річний термін ув'язнення, пішла на поступки засудженому після того, як той звернувся зі скаргою в управління виправних установ Норвегії, - передає канал Вести.

Зокрема, вбивця скаржився на холодну каву, нестачу вершкового масла, відсутність зволожуючого крему, спілкування. Щоденну процедуру обшуку, в ході якого він змушений роздягатися догола, терорист назвав антигуманною. Список всіх нарікань зайняв 27 сторінок.

Зараз умови утримання Брейвіка покращилися, так як було знято низку стандартних обмежень, мета яких - запобігти можливим спробам суїциду, - повідомив адвокат Торда Йордета. Зокрема, засудженому дозволили мати в камері зміну одягу, користуватися звичайною кульковою ручкою і пластиковими пакетами для сміття.

Брейвік відбуває термін в умовах особливо суворого режиму утримання. Однак його перебування у в'язниці можна назвати дуже навіть комфортними. Камера складається з трьох кімнат площею 8 кв. м кожна - це спальня, "кабінет" і "спортзал" з біговою доріжкою і силовим тренажером. Однак контакти терориста обмежуються кількома хвилинами спілкування з охоронцями. Протягом дня засуджений може одну годину провести у внутрішньому дворику, але знову ж на самоті. Брейвіку дозволено приймати відвідувачів, однак не частіше одного разу на тиждень. На думку експертів, саме відсутність можливості спілкуватися і грати на публіку і викликають невдоволення терориста. Згідно з висновком психіатрів, він страждає серйозним нарцисовим розладом особистості.

Жертвами підриву урядового кварталу в Осло і бійні на норвезькому острові Утойя, які Андрес Брейвік здійснив у липні 2011 року, стали 77 осіб. Він не заперечує факт нападів, однак винним у тероризмі себе не визнає, стверджуючи, що діяв на благо норвезької нації. У серпні 2012 року суд Норвегії визнав Брейвіка осудним і засудив його до 21 року тюремного ув'язнення. При цьому, термін може бути продовжений, якщо буде доведено, що він все ще становить загрозу суспільству.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини