9 березня жителі Землі можуть побачити повне сонячне затемнення

02.03.2016, 10:49
9 березня жителі Землі можуть побачити повне сонячне затемнення - Фото
Фото: EPA
9 березня жителі Землі мають шанс побачити повне сонячне затемнення. Повна його фаза буде видна в екваторіальній області Землі. Саме на екваторі видно найтриваліші повні затемнення Сонця, максимальна тривалість яких може досягати 7 хвилин. Але для цього повинні бути дотримані три умови: затемнення на екваторі, Місяць в перигеї і Сонце в афелії. Про це повідомляє galaxysss.ru.

Але в затемненні 9 березня 2016 року буде дотримано лише дві перших умови, а Сонце буде в двох місцях від перигелію і в чотирьох місцях від афелія (на початку липня). Тому тривалість повної фази складе лише трохи більше 4 хвилин. Місячна тінь при даному затемненні буде проходити в основному по водній поверхні двох океанів: Індійського і Тихого. По суші тінь Місяця пробіжить лише по островах Індонезії, де покриє чотири великих міста, найбільший з яких - Палембанг з півторамільйонним населенням. Паланкар, Баликпапан і Палу по черзі покриються місячноютінню через деякий час після Палембанга в ранкові години 9 березня 2016 року.

9 березня жителі Землі можуть побачити повне сонячне затемнення

Схема сонячного затемнення (galaxysss.ru)

Розпочнеться затемнення за всесвітнім часом о 23 годині 19 хвилин ще 8 березня 2016 року, коли місячна півтінь торкнеться поверхні Землі в Індійському океані поблизу берегів острова Суматра, і почне рух в східному напрямку. Анімація ходу затемнення покаже вам цей рух детально. Поступово покриваючи країни Південно-Східної Азії, місячна півтінь створюватиме вигляд приватного сонячного затемнення з різними фазами для жителів цих країн. Півтінь Місяця вже встигне покрити собою частину Австралії і китайських провінцій, коли, нарешті, о 00 годин 16 хвилин (вже 9 березня) за всесвітнім часом на поверхню Землі вступить тінь Місяця в Індійському океані на захід від узбережжя Сумарти.

Досягнувши за кілька хвилин західного берега Суматри, місячна тінь надасть на ранковому небі перший вид повного сонячного затемнення жителям Індонезії і туристам, відпочиваючим на березі Індійського океану. Далі місячна тінь накриє, згаданий вище, Палембанг. Це станеться в 0 годин 21 хвилину 44 секунди за всесвітнім часом (+7 годин за місцевим). Повна фаза триватиме тут всього 1 хвилину 52 секунди і складе 1,011 при висоті Сонця над горизонтом 18 градусів. Часткове затемнення в Палембанзі триватиме ще годину з невеликим, нагадуючи про незабутнє небесне шоу.

Далі тінь Місяця перетне великі острова Калімантан, Сулавесі і ряд невеликих островів, і близько 1 години за всесвітнім часом почне шлях по просторах Тихого океану, де вже не буде великих ділянок суші. Свого максимуму затемнення досягне близько двох годин за всесвітнім часом в місці Тихого океану з координатами 10 градусів північної широти і 149 градусів східної довготи при ширині смуги повної фази 155 кілометрів. Закінчення повного затемнення для Землі станеться о 3 годині 38 хвилин за всесвітнім часом на захід від берегів Північної Америки, коли тінь Місяця зісковзне з поверхні Землі. Часткове затемнення для Землі закінчиться о 4 годині 35 хвилин за всесвітнім часом.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса