RU

400 морпехів США готуються до перекидання у Лівію

03.03.2011, 16:45
400 морпехів США готуються до перекидання у Лівію - Фото
4a8a63b62da247aec59fc3923d4ddfab.jpg

400 морпехів США готуються до перекидання у Лівію

Близько 400 морських піхотинців США перекинуті на військову базу "Suda" на грецькому острові Кріт. Вони готуються до розміщення на двох американських кораблях, що прибувають до лівійських берегів.

Перший батальйон морських піхотинців із Північної Кароліни прибув 2 березня літаком. Вони будуть перекинуті на два американські кораблі, що перебувають зараз у середземному морі. "Їхнє прибуття проходить у межах операції передислокації сил у регіоні і пов'язані з Лівією", - пояснив представник з бази "Suda" Пол Фарлі, який цитує канал "Вести".

Американські морпехи будуть перекинуті на вертольотоносій "Kearsarge" і корабель "Ponce" ВМС США. Два американські військові кораблі вже пройшли Суецький канал і увійшли у середземне море, щоб зайняти позиції у лівійському побережжі. На американському вертолітоносці вже перебуває приблизно 800 морських піхотинців. На вертолітоносці також базується техніка для висадження морського десанту, вертолітний флот і медичне обладнання. Останнє дає змогу виконувати як військові, так і гуманітарні операції.

Що робити з Лівією, країни НАТО ще не вирішили. Єдиної думки в Альянсі поки немає. Військова операція, навіть якщо, наприклад, Рада безпеки ООН дасть санкцію на її проведення, буде ризикованою і дорогою у всіх значеннях. Так чи інакше, у Пентагоні готуються до найрізноманітніших сценаріїв. У бойових діях можуть взяти участь кораблі П'ятого і Шостого флотів ВМС США. До вертолітоносця "Kearsarge" і корабля "Ponce" може приєднатися і авіаносець "Enterprise" з всією своєю групою супроводу. Плюс інші кораблі з Червоного та Середземного морів.

Кораблі спрямовують і французи, але, як стверджує Ніколя Саркозі, виключно для гуманітарних місій. А британці готові розмістити на Кіпрі винищувачі "Eurofighter Typhoon", якщо над Лівією все ж вирішать створити заборонну для польотів зону, тобто "Тайфунам" літати там буде можна, але тільки щоб не давати літати лівійським літакам. Ця пропозиція британського Прем'єра.

Водночас лівійський лідер Муаммар Каддафі заявив, що у Лівії почнеться справжня бойня, якщо сили США або НАТО вторгнуться у країну.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини