RU

15 років нанівець. Регулятор США не дав Pfizer добро на ліки проти артриту – побічна дія

26.03.2021, 09:00
15 років нанівець. Регулятор США не дав Pfizer добро на ліки проти артриту – побічна дія - Фото
Фото: pixabay.com

У США відмовилися випускати на ринок експериментальні ліки від помірного і важкого артриту, які розробляють вже 15 років. Експерти Управління із саннагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) 19 голосами проти одного проголосували проти реєстрації препарату від Pfizer.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Танезумаб відкрила американська біотех-компанія Rinat Neuroscience, яку пізніше придбав фармгігант Pfizer. Це моноклональне антитіло, яке вибірково діє проти фактора росту нервів для лікування болю через остеоартрит у колінах, тазостегнових суглобах, болю в попереку, при раку кісток тощо. Його вводять кожні два місяці у вигляді ін'єкцій.

Дев'ять років тому в FDA проголосували за розробку препаратів, що блокують ділянки нервової системи, при дотриманні певних заходів безпеки.

Читайте також: Регулятор ЄС не радить використовувати популярний у ЗМІ "препарат від коронавірусу"

Вчора комітет FDA вирішив, що скромні переваги препарату не переважують значних ризиків його використання – навіть з урахуванням запропонованих заходів із чіткого визначення групи хворих. На думку експертів, танезумаб працює не краще, ніж типові при такій хворобі нестероїдні протизапальні препарати.

У дослідженнях у невеликого відсотка учасників пошкодження погіршувалися швидше з препаратом, іноді призводячи до потреби заміни тазостегнового або колінного суглоба. У інших був набряк або пошкодження нервів, у деяких ушкоджувалися здорові суглоби.

Експертів турбували можливі довгострокові побічні ефекти. Серед аргументів прозвучала також клятва лікаря "не нашкодь".

У Pfizer розчаровані підсумками голосування. Там повідомили, що продовжать працювати з FDA, "щоб визначити, куди рухатися далі".

Читайте також: Тяжкий стан після COVID-19: виписують із лікарні, що робити? Історія українки

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини