"100 000 т дипломатії для Росії": США розгорнули авіаносні групи

24.04.2019, 11:01
Фото: прес-служба Шостого флоту США

Це перший випадок спільної роботи в Середземному морі двох авіаносців США за останні три роки: раніше там ходили "Дуайт Ейзенхауер" і "Гаррі Трумен"

Американський флот розгорнув в Середземному морі дві ударні авіаносні групи: це, за словами посла США в РФ Джона Хантсмана, "100 тисяч тонн міжнародної дипломатії" для Кремля. Такі слова топ-дипломата США, який разом з командувачем силами ВМС США в Європі і Африці адміралом Джеймсом Фогго спостерігав за навчаннями з авіаносця "Авраам Лінкольн", наводить Голос Америки.

Спільні навчання "Лінкольна" з "Джоном Стеннісом" почалися вчора, 23 квітня. В їх основу покладено кілька сценаріїв, деталі яких не розкриваються.

У повідомленні Шостого флоту США говориться, що в операціях задіяні понад 130 літаків і вертольотів, 10 кораблів, а також 9000 моряків і морських піхотинців.

Фото: прес-служба Шостого флоту США

"Кожен авіаносець, який в даний час працює в Середземному морі, являє собою 100 000 тонн міжнародної дипломатії. Дипломатичні комунікації і діалог в поєднанні з потужною обороною, яку забезпечують ці кораблі, покликані продемонструвати Росії, що якщо вона дійсно хоче поліпшити відносини з США, вона повинна припинити дестабілізуючу діяльність у всьому світі", - сказав Хантсман.

На думку Фогго, одна ударна група авіаносця "забезпечує величезну оперативну гнучкість і маневреність", а дві авіаносні групи - "безпрецедентний рівень стримування односторонньої агресії і сукупну нищівну силу".

До супровіду "Лінкольна" входить іспанський фрегат "Мендес Нуньєс".

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии