RU

Юрій Шевчук: Перемога Путіна боротьбу в Росії не зупинить

06.03.2012, 10:27
Юрій Шевчук: Перемога Путіна боротьбу в Росії не зупинить - Фото
Шевчук бажає Путіну не шукати ворогів і не приватизувати любов до Батьківщини (фото - groupddt.ru)

Рок-музикант, бунтар, моральний авторитет російської опозиції - про результати президентських виборів в Росії та гріхи кандидата, який в них переміг

Лідер культової групи ДДТ Юрій Шевчук в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів, чому підтримує мітингувальників проти Володимира Путіна та чому не тримає образи на прем'єра й без п'яти хвилин президента, який нібито не впізнав  знаменитого музиканта на зустрічі в 2010 році.

- Які у вас були відчуття, коли ви дізналися про перемогу Путіна?


- Ну що значить дізнався? Я в цьому не сумнівався.

- Дізналися про 64 відсотки голосів, про переважну перемогу ...

- Я ж не політтехнолог. Я можу сказати тільки те, що говорив. В Росії йде боротьба старого з новим. Зими з весною. Архаїчного, реакційного зі світлим майбутнім, яке народжується. Країна прокинулася. Все йде за планом, як співав Єгор Лєтов.

- Тобто перемога Путіна рух не зупинить?

- А як його зупинити? Вічна зима, чи що, буде? Ні, звичайно!

- Ви на мітинги підете?


- Неважливо, куди я піду. Я піду на свої концерти. Кожен повинен робити свою справу. Моя політика - це мої пісні.

- У вас не складається враження повторення 1980-х років, немає схожих відчуттів?


- Історія не терпить умовного способу. Але вона римує. Завжди є духовні вибухи в суспільстві. Час від часу вони, слава Богу, відбуваються. Люди, найактивніша частина суспільства чекає змін. Жадає їх. Розуміє, що без змін у Росії немає майбутнього. Це розуміє все більше й більше людей. Це змусить нашу владу змінитися. Інакше ми виберемо іншу.
Заради своїх гаманців вони готові на все. Гаманці - це для них святе. З іншого боку, нікому крові, громадянської війни не хочеться 

- Влада готова проливати кров?

- Я вважаю, що заради своїх гаманців вони готові на все. Гаманці - це для них святе. З іншого боку, ніякої війни нікому не хочеться. Росія вмилася кров'ю за останні роки до маківки. І нікому крові, громадянської війни не хочеться. Всі ці події, мітинги на Болотній, Поклонній показали, що Росія прояснилася. Що люди різних політичних поглядів виходять на мітинги й не б'ються один з одним.

- Ви вважаєте, що мітинги можуть до чогось привести, що вони є ефективним способом тиску на владу?


- Ні одна влада за всю історію людської цивілізації нічого не робила для громадян без тиску з боку самих громадян. Без боротьби. Жодна влада ніколи не думала про громадян, якщо вони самі не змушували її думати.

- Як громадянин ви розумієте межу, до якої можете дійти в боротьбі з владою?


- Ну що це за розмова. Я готовий піти на жертви?! Я залежу від обставин, так само, як і ви. У кожну секунду буття ми приймаємо рішення відповідно до свого світогляду, зі своєю етикою та мораллю. Ми постійно вибираємо між добром і злом. Ми в полоні у об'єктивних і суб'єктивних причин. Як вступити в наступний раз? Я ще не прожив життя, для того щоб дізнатися, як я в який раз поступлю. Так само, як і ви. Ви ж не знаєте, що ви будете робити, коли вас будуть катувати або топити. У якій будете перебувати духовної і фізичній формі. У якому стані. Головне - намагатися бути людьми. Починати з самих себе. І завжди бути готовим. Готовим до вибору. Готовим до життя й до смерті.

- Ви довіряєте людям, які стоять в опозиції до Путіна? Вважаєте, що вони, прийшовши до влади, зможуть зробити щось по-іншому?

- Згадаймо Шукшина, "Калину червону": "Народ для разврата собрался. - А где красивые? - А красивые все замужем". Кандидати ось такі, які є. Які ми, такі й кандидати. Такі ось красені. Всі грішники. Немає святих. Але нам  з вами ще треба дорости, проясніти. По тому, що я зараз спостерігаю що в Україні, що в Росії, це мускулисте роздолля серед політиків. Що це? Та те, що є, брат. Красиві всі заміжні.

- Багато ваших колег, люди творчості, відкрито підтримували Путіна. Чому в середовищі творчої інтелігенції такий політичний розкол?

- Люди всі різні. Чому один татарин, інший - росіянин, третій - українець? Я можу з ними полемізувати, сперечатися до хрипоти, переконувати в своїй правоті. Але вони мають те ж право. Як Макаревич співав: "Каждый имеет право, на то, что слева, и то, что справа". В цьому й є демократія. Якщо ми зараз будемо їх таврувати, за ним топтатися, чим ми буде відрізнятися від цього зла, проти якого ми б'ємося?

Я останнім часом ніколи не переходжу на особистості. Судити людину - банально. І не по-християнськи. Сам гріх людини обговорювати потрібно 

- Якщо відверто говорити, чи немає у вашій підтримці опозиції тільки особистої образи за завдану вам Путіним на зустрічі в 2010 році образу?

- Чому образа?! Я ж не на базарі був. Ми ж не торгувалися на Подолі. Або як на Привозі: "Скільки коштує це гівно? - Стільки-то. - А якщо його купити?". Це була серйозна розмова. Я того, про що ви говорите, взагалі не помітив. Для мене було важливо послати меседж. Поставити запитання. А не впадати в пафос чи якусь ще хрінь. Мене не цікавили методи людини, яка навчався на опера. Вони мають звичку запитувати по 500 разів, як вас звати. Ви були на допитах?

- Ні.


- А я був. Тому я зовсім цього не помітив. Ніяких реакцій або ставлення до ситуації в мене не було. Це, як кажуть, все фігня порівняно зі світовою революцією. Тому ніякої рефлексії я не відчував. Мені важливіше було в нього запитати, чому у нас в країні немає вільної преси, немає цивільних свобод і прав. Ось про що була розмова. Це була не боротьба амбіцій, а боротьба двох ідеологій. Дурні люди обговорюють сусідів, а розумні - ідеї. Я останнім часом ніколи не переходжу на особистості. Судити людину - банально. І не по-християнськи. Сам гріх його (людини, - авт.) обговорювати потрібно.

- Ви готові піти в політику офіційно? Не просто підтримувати опозицію своїм авторитетом, а почати займатися політичною діяльністю. Взяти участь в списку опозиційної партії, наприклад.


- Я - Юра-музикант. Моя політика - мої пісні. Ми збираємо повні зали. Людям це цікаво. Поки що їм це цікаво, ми будемо давати концерти й ділитися своїми думками про час, про життя, про долю наших країн, цивілізацій, Землі, Марса або сонячних плям. Ось цим я займаюся. А політиків багато. І дай їм Бог здоров'я, щоб вони хоч чимось допомогли нашим народам.

- Вам є, що побажати Володимиру Путіну в зв'язку зі сформованою ситуацією?

- Не шукати ворогів, бути добрішими. І не приватизувати любов до Батьківщини. Зрозуміти, що Батьківщину любить не тільки він один. А ще дуже багато людей. Просто люблять вони її ІНАКШЕ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини