RU

Спецпроєкт | Війни майбутнього. Як виглядає світ приватних військових компаній і хто сильніший (анонс)

Війни майбутнього. Як виглядає світ приватних військових компаній і хто сильніший (анонс) - Фото
Частные военные компании Фото: (иллюстрация - LIGA.net)
04.03.2021, 13:05

Приватні армії є майже в кожній країні. До 2023 року ринок ПВК у США складе $80 млрд. Хто сильніший і як воюють українці – в спецпроєкті LIGA.net

ЧИТАТЬ ПО-РУССКИ

Приватні військові компанії (ПВК) нарощують вплив у всьому світі й збільшуються в розмірах. Весь ринок – більше $200 млрд. Найманці охороняють політиків, тренують війська, конвоюють кораблі, захищають військові бази і посольства. Все частіше беруть безпосередню участь у конфліктах – на боці тих, хто більше заплатить. І порушують закони.

Як виглядає сучасний найманець, хто зі світових компаній найсильніший і на чиєму боці воюють українці: LIGA.net поговорила з "солдатами удачі" з України, керівником однієї з українських охоронних фірм, а також склала рейтинг найбільших ПВК у світі.

ЦЕЙ СПЕЦПРОЄКТ ВЖЕ ДОСТУПНИЙ. ВІН ПІДГОТОВЛЕНИЙ СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПЛАТНИХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ LIGA.NET. ВИ ДИВИТЕСЯ ФРАГМЕНТ МАТЕРІАЛУ. ПІДПИШІТЬСЯ НА СУМУ ВІД 100 ГРН/МІС (ТУТ АБО НА PATREON), ЩОБ ОТРИМАТИ ПОВНИЙ ДОСТУП ДО ЦЬОГО ТА ІНШИХ СПЕЦТЕКСТІВ НАШОЇ КОМАНДИ. ЯКЩО ВИ ЗРОБИТЕ ЦЕ ПРЯМО ЗАРАЗ – ПОВІДОМТЕ НАМ СВІЙ EMAIL, ВКАЗАНИЙ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ОПЛАТИ (ПИШІТЬ СЮДИ: a.tuhai (@) liga.net), ЩОБ МИ МОГЛИ НАДІСЛАТИ ВАМ ТЕКСТ.

*** ВИТЯГ З ТЕКСТУ ***

"Очікував, що буде як у фільмах і історіях друзів про життя найманців, – розповідає LIGA.net Павло, "солдат удачі" з України, який воював в інших країнах в складі ПВК. – За фактом зіткнувся з дуже організованою структурою, яка не поступається середній військовій частині. Хіба що з відсутністю звань і рутинних обов'язків".

Павло звернувся в іноземну компанію, яка знайшла йому роботу в Сенегалі, де потрібні були технічні знання і бажаний військовий досвід. Процес оформлення сповільнила відсутність низки сертифікатів, зокрема, з вогневої підготовки: "Довелося пропустити перше відрядження, накопичити грошей, пройти курси з медицини, стрільби з основної та допоміжної зброї, а також роботи в багатолюдних місцях. Половину курсів оплатив з власної кишені, решту оплатила компанія, віднявши суму з зарплати".

В обов'язки українця входило встановлення й обслуговування технічного обладнання та систем моніторингу охорони периметру. Загалом він побував у двох відрядженнях: перше тривало чотири місяці, друге – сім. "Ставка починалася від $1300 на місяць і могла зростати в залежності від навичок і досвіду, а також виконуваних завдань. У багатьох компаніях прийнято виплачувати зароблені гроші після відрядження. Відпрацював, приїхав, чекаєш пару тижнів і приходить виплата", – розповів Павло...

*** ВИТЯГ З ТЕКСТУ ***

У 2021 році по всій планеті діють тисячі приватних військових компаній. LIGA.net склала рейтинг найбільших з них.

П'ЯТЕ МІСЦЕ

Заснована 2003 року в США. Працює в складі корпорації Day & Zimmermann, яка з'явилася на ринку ще в 1901-му, і спеціалізується, зокрема, на виробництві боєприпасів. Штат SOC налічує понад 5000 осіб. Компанія надає стандартний набір послуг: безпека об'єктів і підприємств, зокрема, критичної інфраструктури, кібербезпека, надає кінологів і саперів, проводить логістичні операці.

За 18 років роботи підрядники SOС-USA встигли попрацювати в 22 країнах світу на різних континентах. На сьогоднішній день компанія продовжує працювати в ряді країн, займаючись захистом американського дипломатичного персоналу та об'єктів. На території США компанія забезпечує безпеку ключових об'єктів ядерного комплексу країни.

У 2004 році SOC зайшла в Ірак, де відповідала за охорону американських військових баз, закупівлю обладнання та низку інших завдань, що дозволили американським військовим зосередитися на наступальних операціях. Тоді компанія залучила до роботи в Іраку близько 10 000 підрядників з різних країн, зокрема, з Балкан.

Крім Іраку компанія працювала в Африці та Південно-Західній Азії, де проводила курси з медичної підготовки, займалася будівництвом і матеріально-технічною підтримкою країн-партнерів США. У ПАР вони забезпечували безпеку американських дипломатичних об'єктів. У 2017 році SOC почала працювати в Сомалі. Там вони також працюють на Держдеп, відповідаючи за безпеку американської дипломатичної місії в країні, що відновила роботу в 2018-му, надаючи цілодобову охорону периметру, групи реагування на НС, пересувні патрулі та захисні групи супроводу...

ЦЕЙ СПЕЦПРОЄКТ ВЖЕ ДОСТУПНИЙ. ВІН ПІДГОТОВЛЕНИЙ СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПЛАТНИХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ LIGA.NET. ВИ ДИВИТЕСЯ ФРАГМЕНТ МАТЕРІАЛУ. ПІДПИШІТЬСЯ НА СУМУ ВІД 100 ГРН/МІС (ТУТ АБО НА PATREON), ЩОБ ОТРИМАТИ ПОВНИЙ ДОСТУП ДО ЦЬОГО ТА ІНШИХ СПЕЦТЕКСТІВ НАШОЇ КОМАНДИ. ЯКЩО ВИ ЗРОБИТЕ ЦЕ ПРЯМО ЗАРАЗ – ПОВІДОМТЕ НАМ СВІЙ EMAIL, ВКАЗАНИЙ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ОПЛАТИ (ПИШІТЬ СЮДИ: a.tuhai (@) liga.net), ЩОБ МИ МОГЛИ НАДІСЛАТИ ВАМ ТЕКСТ.
Владислав Сердюк
Владислав Сердюк
журналист LIGA.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини