RU

Тур перший та останній. Як росіяни Путіна вибирали

05.03.2012, 14:41
Тур перший та останній. Як росіяни Путіна вибирали - Фото
Фото: EPA

У Російській Федерації відбулося голосування на виборах президента, в яких, цілком прогнозовано, перемагає Володимир Путін

Усього за пост голови держави в цей раз боролися п'ять кандидатів: прем'єр Володимир Путін, лідер КПРФ Геннадій Зюганов, самовисуванець Михайло Прохоров, лідер ЛДПР Володимир Жириновський і лідер Справедливої ​​Росії Сергій Миронов. Саме в такому порядку всі перераховані вище й розподілилися в рейтингу симпатій виборців, судячи з результатів екзит-полу, проведеного Всеросійським центром вивчення суспільної думки, і попередніми даними ЦВК.

Те, що фаворитом президентської гонки буде голова російського уряду й у минулому вже двічі президент Росії Путін, не сумнівався ніхто, включаючи його самого. Прем'єр, не чекаючи закінчення підрахунку голосів, зі сльозами на очах оголосив на мітингу біля стін Кремля, що чесно переміг на виборах.

"Я вас запитав якось: ми переможемо? Ми перемогли! Ми перемогли у відкритій і чесній боротьбі! Спасибі, друзі, дякую! Ми перемогли у відкритій і чесній боротьбі", - підкреслив він.

При цьому опозиція не згодна з тим, що боротьба була відкритою і вже категорично заперечує, що вона була чесною.

На думку опозиціонерів, навіть якщо випустити з уваги нечесну передвиборчу кампанію, порушень на виборах було буквально тисячі. Докладним аналізом всього, що відбувалося в день голосування поки ніхто не займався, але обіцяють зайнятися уже в найближчому майбутньому. Однак  спостерігачі з незалежних організацій "Голос", "Громадянин спостерігач", "Росвибори" вже перерахували до списку порушень вкидання бюлетенів, каруселі та переписування протоколів. Ну і такі дрібниці, як плутанина з виборчими списками, використання олівцевих відміток (не впливають на підрахунок), і підозра на голосування за відкріпними талонами одними особами на декількох ділянках.

Втім, в Центрвиборчкомі до всіх спостережень спостерігачів заздалегідь ставляться досить скептично. Так, за словами голови ЦВК Володимира Чурова, з усіх фактів порушень на виборах, про які повідомляють спостерігачі, підтверджується лише десята частина.

Проте рівень довіри до Центрвиборчкому після парламентських виборів сильно впав як у громадян, так і в політиків. Самі кандидати в президенти заявили, що вибори були не такими чесними, як хотілося б. Що, втім, не завадило Жириновському та Миронову визнати результати виборів об'єктивними, привітати Путіна з перемогою й висловити сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Два інших переможених кандидата зайняли різко протилежну позицію. Лідер комуністів Зюганов відмовився визнавати вибори законними. Він також підкреслив, що навіть Путін, який переміг незаконними способами, змушений буде внести корективи в свою політику. А ось мільярдер Прохоров заявив, що чітко розділяє легітимність і чесність виборів, що відбулися. Тобто якщо він ще може визнати вибори легітимними (хоча поки що й не буде цього робити - спочатку проаналізує всю інформацію щодо порушень), то вважати їх чесними категорично відмовляється. При цьому олігарх заявив, що для нього минуле голосування - тільки початок, і тільки тепер у нього починається активна політична діяльність. Більш того, Прохоров навіть пообіцяв до кінця березня зібрати власну партію.

Оточення Путіна з учорашнього ранку перебуває в самому милостивому настрої. Святкувати перемогу у штабі прем'єра почали чи не з обіду неділі. Вибори в один голос визнали і чесними, і прозорими, і легітимними. Плани на майбутнє розмалювали дуже райдужні.

По-перше, за словами Сергія Іванова, голови Адміністрації президента Дмитра Медведєва, протести після виборів підуть на спад. Тому що "голосування було стерильним", а про те, що меншість має рахуватися з думкою більшості, Путін заявляв давно.

По-друге, за словами прес-секретаря російського прем'єра Дмитра Пєскова, Путін налаштований продовжувати діалог з опозицією. При цьому він додав, якщо буде якась конструктивна позиція, яка допоможе спільній справі, то, природно, Путін "буде готовий на діалог з ким завгодно".

Сам же майбутній голова держави вже налаштувався на те, що до влади прийшов всерйоз і надовго. При цьому він не виключає, що навіть може щось змінити в своїй політиці. Зокрема, відповідаючи на питання, чи багато чого буде по-іншому після вступу його на посаду президента, він лаконічно сказав: "Постараємося".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини