RU

Розстріляна Норвегія: антиісламський слід

25.07.2011, 11:24
Розстріляна Норвегія: антиісламський слід - Фото
a19b509b19e05b1c14d75cf37dd7c389.jpg

Внаслідок подвійного теракту в Норвегії загинуло близько 100 людей. Семеро – під час вибуху, інших протягом півтори години розстрілювали в молодіжному таборі. Вчасно зупинити стрільця не змогли через банальні проблеми з транспортом

Норвегія зіткнулася із злочином, рівних якому не знала з часів Другої світової війни. У п'ятницю ввечері пролунав вибух в центрі норвезької столиці, в кварталі, де знаходяться урядові установи. Жертвами вибуху стали семеро людей з апарату прем'єр-міністра. Декілька годин потому невідомий відкрив стрільбу в молодіжному таборі на острові Утойя неподалік від Осло.

Пізніше стало відомо, що влади Норвегії пред'явили обвинувачення директору сільськогосподарської фірми Breivik Geofarm, 32-річному Андерсу Берінгу Брейвіку, підозрюваному в здійсненні терактів в урядовому кварталі в Осло і літньому таборі соціал-демократичної молоді на острові Утойя.

На допиті він зізнався, що скористався тим, що після вибухів в Осло контртерористичний підрозділ, а також армійські і поліцейські частини, що знаходилися поблизу, були стягнуті до столиці. Брейвик спокійно доїхав до поромної переправи поблизу острова Утойя. На ньому була поліцейська форма, він пред'явив підробне посвідчення співробітника поліції, заявив, що приїхав спеціально, щоб потурбуватися про безпеку гостей табору і без проблем дістався Утойі.

Він побачив, як велика кількість людей збирається до основної будівлі на острові. Там знаходилося декілька телевізорів, надходили останні новини зі столиці, всі хотіли дізнатися, що відбувається. Побачивши це, він заявив, що приїхав спеціально, щоб проінструктувати тих, хто зібрався, стосовно техніки безпеки, і наполегливо попросив всіх зібратися всередині будівлі. Потім він сам увійшов всередину і відкрив вогонь. Навіть після того, як поліція дізналася про те, що там відбувається, охоронцям знадобилося близько сорока хвилин для того, щоб дістатися місця подій. Беззбройні люди знаходилися віч-на-віч з ним близько 95 хвилин.

Наразі поліція країни пояснює, що стрільця так довго не могли зупинити не через відсутність досвіду, а через банальні проблеми з транспортом. Перші охоронці дісталися берега озера через 25 хвилин після виклику, але були неозброєними і вирішили викликати спецназ з Осло. Сказати точно, скільки часу на це знадобилося, ніхто не може. У розпорядженні спецназу не виявилося вертольота, і до озера довелося їхати 45 кілометрів на машині. Там маленький поліцейський човен не витримав ваги озброєних бійців і почав черпати воду. Довелося реквізувати яхти для прогулянок. Через дві хвилини після того, як спецназ все ж висадився на Утойі, злочинець здався без опору. При затриманні у нього була велика кількість зброї та боєприпасів. Це означає, що жертв на острові могло бути набагато більше.

Влада Норвегії не виключає, що кількість загиблих на Утойа може зрости - багато людей кинулися у воду, рятуючись від пострілів, і потонули. Тих, що вижили, деяких з них в шоці, збирали в одному з готелів острова, де їм надавали медичну і психологічну допомогу. На острові Утойя і в його околицях досі продовжуються пошуки зниклих безвісти. У списку зниклих безвісти значиться також ім'я поліцейського, який повинен був охороняти острів.

Виконавець терактів Брейвік визнав, що сам висадив бомбу в урядовому кварталі Осло і через декілька годин після цього влаштував криваву бійню в молодіжному таборі на острові Утойя. Сьогодні він постане перед судом, де йому будуть офіційно пред'явлені обвинувачення в тероризмі. Зі слів адвоката затриманого, Брейвік вважає свої дії "звірячими, але необхідними" і збирається публічно пояснити мотиви, що керували ним, саме на засіданні суду.

Разом з тим, в ході розслідування з'ясувалося, що незадовго до подвійного нападу Брейвік оприлюднив в Інтернеті свій маніфест, в якому він пояснює свої мотиви. На 1500 сторінках він заявляв, що прагнення європейців інтегрувати представників різних культур підриває національну самоповагу корінних жителів через, як він висловився, ісламістську колонізацію Європи. Також він заявляв, що його будуть вважати найжахливішим злочинцем з часів Другої світової війни і говорить, що хотів би зустрітися з Володимиром Путіним. Російського прем'єра він називає "рішучим лідером, що заслуговує повагу".

Незважаючи на те, що обвинувачений стверджує, що діяв сам, поліція здійснила рейд по східних районах Осло в пошуках можливих спільників. Декілька людей було затримано, але потім відпущено. Пошуки можливих спільників норвезького терориста (який, якщо вірити записам в Інтернеті, готувався 9 років до того, що трапилося) продовжуються досі.

Тероризм і боротьба з ним: добірка новин>>>
Надзвичайні події: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини