RU

Польська трагедія, смоленська "інтрига"

11.04.2011, 17:55
Польська трагедія, смоленська
9bc89196cdec95692f72bea9c2506e05.jpg

У ці вихідні польський народ вшанував пам'ять жертв смоленської авіакатастрофи. На жаль, пам'ятні заходи під Смоленськом захмарилися скандалом з меморіальною дошкою, встановленою на камені поруч із місцем краху польського літака

У ці вихідні польський народ вшанував пам'ять жертв смоленської авіакатастрофи. Офіційні заходи у Польщі почалися о 8:41. Наразі 10 квітня 2010 року розбився президентський Ту-154, загинули 96 людей. Рівно через рік у цей момент по всій Польщі задзвонили дзвони. Нинішній Президент Польщі Бронислав Коморовський, виступаючи на військовому кладовищі у Варшаві, заявив, що найкращим пам'ятником загиблим стане національне єднання.

У суботу родичі загиблих відвідали місце аварії президентського авіалайнера. Їх супроводжувала дружина Президента Польщі Ганна Коморовська. Польська делегація побувала на місці, де зберігаються уламки літака, що розбився. Були зачитані імена всіх 96 жертв трагедії. У пам'ять про них запалили 96 лампад.

Співчуття сім'ям і близьким загиблих в авіакатастрофі висловила дружина Президента РФ Світлана Медведєва. "У річницю трагічної авіакатастрофи під Смоленськом 10 квітня 2010 року розділяємо скорботу народу Польщі. Прийміть щире співчуття. Досі не вщухає біль втрати. Світла пам'ять загиблим", - такий запис С.Медведєва залишила у книзі співчуття посольства Польщі у Москві.

Помолився за жертви смоленської авіакатастрофи Папа Римський Бенедикт XVI. "Сьогодні, коли відзначається перша річниця авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинув Президент вашої країни та інші особи, що прямували у Катинь, я об'єднуюся з вами у цій особливій всенародній молитві", - сказав Папа Римський.

На жаль, пам'ятні заходи під Смоленськом захмарилися скандалом з меморіальною дошкою, встановленою на камені поруч із місцем краху польського літака. Напередодні річниці трагедії влада Смоленська поміняла дошку на іншу, вже без слів про те, що загиблі "летіли вшанувати пам'ять польських офіцерів - жертв радянського геноциду". Родичі жертв катастрофи назвали заміну дошки росіянами "максимально принизливою для поляків".

Міністерство закордонних справ Польщі звернулося до російської сторони із проханням пояснити причини і обставини зміни меморіальної дошки. Прес-секретар губернатора Смоленської області Андрій Євсеєнков підтвердив зміну дошки на місці катастрофи Ту-154, пояснивши, що колишня була тільки польською мовою. За його словами, оскільки катастрофа сталася на території Росії, то меморіальна дошка повинна бути двома мовами. А.Євсеєнков додав, що колишня дошка буде перенесена у музей у Катині.

У свою чергу, голова Товариства катинських сімей у Любліні Данута Малонова вважає, що зміна напису означає, що росіяни не хотіли і як і раніше не хочуть визнати злочин геноциду, вчиненого щодо польських офіцерів у 1940 році.

За словами прес-секретаря МЗС Польщі Марчина Босацького, росіяни сигналізували своє незадоволення дошкою ще у листопаді минулого року, але її заміна у ніч перед першими заходами, присвяченими річниці смоленській трагедії, стала для поляків несподіванкою. "Ми вважаємо це рішення дуже поганим і що псує атмосферу не тільки річниці трагедії, але й польсько-російських відносин загалом", - заявив М.Босацький.

У свою чергу Міністерство закордонних справ Росії зробило офіційну заяву з цього питання. У російському МЗС висловили здивування ситуацією, що склалася. Зокрема зазначається, що російська сторона завчасно проінформувала польську сторону про необхідність заміни меморіальної дошки на нову - російською і польською мовами, як це прийнято для всіх без винятку пам'ятників і пам'ятних знаків на території Росії. "У МЗС Польщі були спрямовані пропозиції з тексту нового напису. Реакції польської сторони не було", - зазначили у російському Міністерстві.

Сьогодні у Росію після запрошення Президента РФ Дмитра Медведєва прибуде Президент Польщі Б.Коморовський. Глави держав планують зустрітися у Смоленську і відвідати Меморіальний комплекс "Катинь". Через інцидент з меморіальною дошкою поки невідомо, куди обидва президенти будуть покладати квіти у пам'ять про загиблих в авіакатастрофі.

Крах літака Президента Польщі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини