RU

Хаос по-англійськи: Будемо грабувати, поки не спіймають

11.08.2011, 12:43
Хаос по-англійськи: Будемо грабувати, поки не спіймають - Фото
e2ea8c53aa20bd2eb781c5dece9bf2bc.jpg

За останні чотири дні керівництво Великобританії втратило контроль над вулицями. Тисячі англійців, що крушать все на своєму шляху, заскочили владу зненацька. Головна особливість того, що відбувається, - бунти не мають політичного підґрунтя

За останні чотири дні керівництво Великобританії втратило контроль над вулицями. Тисячі англійців, що крушать все на своєму шляху, серед яких безліч молодиків і підлітків, заскочили владу зненацька. Головною особливістю того, що відбувається, можна назвати те, що бунти не мають політичного підґрунтя і не організуються централізовано. Це не реакція на заходи жорсткої економії і не міжрасові зіткнення. Погроми і мародерство на вулицях Лондона та інших великих міст деякі експерти трактують як викид агресії з боку класу люмпенів, що перебувають в соціально-економічній ізоляції.

Напередодні агентство Бі-бі-сі опублікувало розмову свого кореспондента з юними учасниками заворушень. З їх слів випливає, що уряд винен в тому, що відбувається, і натовп демонструє владі, на що він здатний.

Ось уривок бесіди кореспондента з двома дівчатами, що п'ють украдене в магазині вино:

1-я дівчина: Народ вирішив збунтуватися, всі просто з глузду з'їхали. Стали кидатися речами, пляшками, вламуватися до магазинів - жах, що коїлося! Але це було здорово!

Кореспондент: Що ж хорошого?

2-я дівчина: Звичайно, добре!

1-я дівчина: Так, здорово...

Кореспондент: Ви кажете, що випили рожевого вина?

1-я дівчина: Так, опів на десяту ранку.

2-я дівчина: Аж три пляшки!

Кореспондент: Ви всю ніч випивали?

1-я дівчина: Так. Це все уряд винний...

2-я дівчина: Консерватори...

1-я дівчина: ...Саме так, або хто там вони, не знаю...

2-я дівчина: Ми показали поліції, що ми можемо.

1-я дівчина: Саме так: ми їм показали, на що ми здатні.

Кореспондент: Ви думаєте, заворушення продовжаться сьогодні ввечері?

1-я дівчина: Будемо сподіватися.

2-я дівчина: Напевно.

Кореспондент: Чому ви нападаєте на місцеві магазинчики, вони ж з вами поряд, це ж ваші люди...

1-я дівчина: Ну, вони ж багаті - ті, у кого є свій магазин або ще що.

2-я дівчина: Саме через них це все і відбувається зараз, через багатих. І тепер ми показали багатіям, на що ми здатні.

Ще один діалог кореспондента з підлітком з Манчестера.

Кореспондент: Чому ти крадеш?

Підліток: Всі крадуть, і я краду, що я, буду упускати таку можливість, чи що? Це уряд в усьому винний.

Кореспондент: Я не розумію, де зв'язок між тим, що ви крадете кросівки, які вам не по кишені, і провиною уряду?

Підліток: А що вони можуть зробити, щоб зупинити нас? Що вони зробили за весь цей час? Заарештували 10 чоловік? Мені наплювати, я буду грабувати, поки мене не спіймають.

Кореспондент: Батьки знають, чим ви займаєтеся цієї ночі?

Підліток: Ні. Навіть якщо вони дізнаються, що мені за це буде?

Кореспондент: Ти не боїшся, що за грабіж тебе посадять або заведуть справу?

Підліток: Ну і що? У мене ще не було жодної судимості. Мені все одно. В'язниці переповнені, вони нічого з нами не зроблять. Тут і більш молодші за нас хлопці всю ніч орудують, а ми що, руді, чи що?

Лондону за останню добу вдалося уникнути чергових погромів, які струшували британську столицю з суботи. Місто охороняють 16 тисяч поліцейських і волонтери. Патрулі посилені вартою порядку, передислокованою з сусідніх міст. За весь час заворушень в столиці кількість заарештованих сягнула майже 800 осіб. Майже двом сотням з них вже пред'явлені обвинувачення.

Це найбільші за масштабами масові арешти в новітній історії Великобританії. Вільні місця в камерах поліцейських дільниць Лондона закінчилися у вівторок. Нових затриманих вивозять в сусідні населені пункти, там їх триматимуть доти, поки ситуація не заспокоїться.

Не сподіваючись на поліцію, населення великих міст, передусім власники невеликих магазинів, стихійно створюють групи для охорони свого майна. У Бірмінгемі три людини загинули, захищаючи власність від грабежів. Вони були збиті автомобілем, що мчав на високій швидкості. Мародери награбовані в розгромлених магазинах і торгових центрах товари не тільки виносять, але й вивозять на машинах - так би мовити, оптом.

У канцелярії прем'єр-міністра Великобританії повідомили, що велика кількість поліцейських буде залишатися на вулицях стільки, скільки вимагатиме ситуація, щоб не допустити повторення насильства, і що більш жорстка тактика поліції "явно спрацювала". У четвер члени парламенту, перервавши відпустки, зберуться на засідання, щоб, як сказав прем'єр Девід Кемерон, "в один голос засудити ці злочини і разом виразити рішучість відновити нормальне життя постраждалих від насильства районів".

Британська поліція опублікувала на популярному фотохостінгу Flickr перші фотографії грабіжників і погромників. Скотланд-Ярд просить громадян негайно звертатися, якщо вони впізнають порушників спокою. Правоохоронці зазначають, що незабаром фотографій для пізнання розмістять куди більше. Місцеві ЗМІ зазначають, що багато з підозрюваних (віком від 16 до 47 років) раніше відрізнялися цілком спокійним характером і, можливо, випадково були втягнуті в події.

Заворушення в Лондоні спалахнули минулої суботи після мирного протесту в Тоттенхемі, організованого в зв'язку з обставинами загибелі 29-річного жителя цього району Марка Даггана. Його застрелили поліцейські при арешті - за даними поліції, він був кримінальним авторитетом.

Заступник глави столичної поліції Стівен Кавана заявив, що у разі нових заворушень поліція може вдатися до використання гумових куль. Раніше в Англії для боротьби із заворушеннями цей небезпечний засіб не застосовувався.

Загальний збиток, нанесений за час погромів, оцінюється в суму, яка перевищує 100 мільйонів фунтів стерлінгів. При цьому, скоріш за все, виплачувати компенсацію будуть не страхові компанії. За законами більше ніж сторічної давнини, відповідальність за пошкоджене майно під час заворушень лягає на поліцію, яка ці заворушення дозволила. Щоправда, поки незрозуміло, чи є у британської поліції необхідна сума, і чи погодитися вона віддати її як виплату за завдані збитки.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини