RU

Кінець диктатора: Лівія назавжди позбулася Каддафі

21.10.2011, 09:56
Кінець диктатора: Лівія назавжди позбулася Каддафі - Фото
Фото: ЕРА

Беззмінний лідер Лівії з 1969 року пішов безславно і болісно. Він був захоплений живим, однак розлючені повстанці спочатку побили полковника, а потім застрелили.

Смерть колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі, який помер від поранень, отриманих під час його захоплення в районі Сірта, стала останньою сторінкою 42 років новітньої історії Лівії. Усунення диктатора дає новій владі країни можливість заявити про остаточну перемогу над старим режимом, а НАТО - рапортувати про виконання місії, яка була доручена альянсу ООН. За останніми даними, полковника взяли живим, але він помер від отриманих поранень в ноги і голову. Тіло Каддафі доставили в Місурату, зараз воно знаходиться в мечеті.

Тим часом арабські телеканали продемонстрували кадри з молодим лівійцем на ім'я Ахмед аш-Шайбані, якого несуть на плечах бійці Перехідної національної ради, стверджуючи, що саме він застрелив полковника. При цьому "новий герой" Лівії тримає в руках золотий 9-міліметровий пістолет, який він нібито забрав у колишнього лівійського лідера перед тим, як убити його.

Кажуть, що перед смертю над Каддафі знущалися. Він був захоплений живим, однак розлючені повстанці спочатку побили полковника. Потім хтось вистрілив декілька разів в полковника. Останню кулю в скроню випустив аш-Шайбані. Найближчим часом тіло полковника виставлять на загальний огляд. Сьогодні працюючим в Лівії західним та арабським журналістам показали вбитого Муаммара Каддафі. Офіційний висновок нової лівійської влади - Каддафі загинув від поранення в голову, що підтвердив розтин. Відзняті кадри можуть розвіяти останні сумніви тих, хто підозрював, що фотографії мертвого полковника - результат фотошопу. На кадрах роздягнутий полковник зі слідами проведеного розтину лежить на підлозі.

У Перехідній національній раді вже ухвалили рішення, що Каддафі буде похоронено в таємному місці. Згідно з попередньою інформацією, тіло полковника буде віддане землі рано-вранці. Тим часом, багато хто в арабських країнах засуджує те, як лівійці обійшлися з мертвою людиною, і вважають, що полковника потрібно було поховати за ісламськими традиціями ще в четвер до заходу сонця, а не влаштовувати з нього посміховисько, виставляючи тіло на загальний огляд. Відсутність офіційної могили повинна звести нанівець можливі інсинуації на тему автентичності і достовірності вчорашньої події, оскільки як і раніше далеко не всі вірять в представлені в ЗМІ аматорські кадри мертвого полковника.

Світові ж лідери вітали повідомлення про смерть колишнього лівійського диктатора. Керівники США, Великобританії і Франції заявили, що після смерті Каддафі для Лівії відкривається можливість створення більш вільного і демократичного суспільства. У свою чергу генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав те, що відбулося, "історичним моментом" для Лівії.

Каддафі прийшов до влади в 1969 році, скинувши короля Ідріса. Лівія тоді представляла собою не єдину країну, а конфедерацію, велика частина території якої контролювали племена кочовиків. Муаммар Каддафі почав ламати племінні засади, і створювати Лівійськую Арабську Джамахирію, країну, побудовану на принципах ісламу і соціалізму. Незабаром Каддафі повністю знищив внутрішню опозицію в країні, проголосив себе королем королів Африки, спонсорував тероризм, лівійські спецслужби організували підрив американського літака і дискотеки в Берліні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини