RU

Бацька-переможець

20.12.2010, 13:00
Бацька-переможець - Фото
f0aea6fcbe630fdba6bb4211b35e5241.jpg

Майже 80% білорусів, що прийшли на вибори проголосували за Олександра Лукашенка. Результати інших дев'яти кандидатів президентської гонки значно скромніше. Найбільше голосів дісталося Андрію Саннікову - його підтримали 2,56% виборців

На виборах Президента Білорусі, які пройшли у неділю, 19 грудня, переміг Олександр Лукашенко. За нього проголосували понад 5 мільйонів виборців - майже 80% всіх білорусів, що прийшли на вибори. Результати інших дев'яти кандидатів президентської гонки значно скромніше. Найбільше голосів дісталося Андрію Саннікову. Його підтримали 2,56% білорусів.

Явка виборців була досить високою - 90,66%, але все ж трохи меншою, ніж на виборах Президента у 2006 році. Тоді на виборчі дільниці прийшли 92,7% білорусів.

З 14 грудня у Білорусі проводилося дострокове голосування. У ньому, за даними Центрвиборчкому, взяли участь більше 17% виборців. У прорганізації "Правозахисники за вільні вибори" заявили, що нинішня кампанія, як і колишня, супроводжувалася численними фактами порушення виборчого законодавства. Майже на 15% виборчих дільниць були помічені факти примушення до дострокового голосування, відзначалися випадки видачі одній особі декількох бюлетенів.

У день основного голосування, у неділю, виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і працювали без перерви до 20:00. За даними на 12:00, явка виборців перевищувала 46%. Опитування на виході з виборчих дільниць свідчили, що за нинішнього Президента Білорусі проголосували понад 72% виборців.

Водночас до центральної площі Мінська, де після закриття виборчих дільниць опозиція планувала провести акції протесту, підтягалася спецтехніка внутрішніх військ. У другій половині неділі у Жовтневої площі з'явилися броньовані МАЗ спеціальної модифікації з бійцями.

Закінчилися вибори зіткненнями. На площі Незалежності у Мінську пройшла несанкціонована акція протесту, її учасники розбили скло у приміщенні парламенту і уряду. Співробітники правоохоронних органів ніяких заходів у відповідь на дії опозиції не робили. Водночас вони попередили перехожих і журналістів, щоб ті відійшли на безпечну відстань. Незабаром ОМОН почав розгін демонстрантів.

Були затримані п'ять кандидатів у президенти. Крім Григорія Костусєва, Віталія Римашевського, Андрія Саннікова і Миколи Статкевича, також затримали Володимира Некляєва, який перебував у лікарні. До медиків він звернувся після того, як отримав черепно-мозкову травму під час зіткнень.

Підрахунок підсумків виборів Президента у Білорусі затягувався. Голова Центрвиборчкому Лідія Єрмошина заявила, що це сталося через акції опозиції. "У зв'язку з останніми подіями зв'язок з ЦВК припинився, і співробітники Центрвиборчкому сиділи у внутрішніх приміщеннях з погашеним світлом", - повідомила Л. Єрмошина.

Під час бесіди з міжнародними спостерігачами О.Лукашенко заявив, що Білорусь не збирається будь-якими способами домагатися міжнародного визнання президентських виборів. "Ми не збираємося ні до якого міжнародного визнання повзти на карачках. Не треба нам постійно ставити умови, ми самі розберемося", - зазначив Президент.

За його словами, заяви опозиційних кандидатів з приводу фальсифікації результатів нинішніх президентських виборів свідчать про їхнє безсилля. О.Лукашенко заявив, що опозиція своїми непродуманими діями працювала на користь діючої влади. "Величезне, величезне їм дякую за їхні нетямущі виступи, за нетямущу агітацію, яку вони провели", - сказав він.

Напередодні виборів О.Лукашенко заявив, що збирається влаштовувати святкування у разі перемоги на виборах. "Якщо хтось вважає, що виборами все закінчується, то просто погано розбирається у політиці і нічого не розуміє в житті держави", - наголосив він.

"Після виборів робота у Президента тільки починається. Тому, якщо все буде благополучно, отже, із завтрашнього дня мені треба думати про майбутнє, а не святкувати перемогу", - зазначив О.Лукашенко.

Олександр Лукашенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини