Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин взяв участь в церемонії відкриття нового міста Самчжійон, яке влада КНДР назвала зразком сучасної цивілізації. Про це повідомляє BBC.

Місто будувала дивізія військових будівельників. Відзначається, що є також докази використання примусової праці.

Північнокорейське Центральне телеграфне агентство повідомило, що Самчжійон (місто близько 2-3 км в діаметрі) здатний вмістити 4000 сімей, там побудовані нові багатоквартирні будинки, гірськолижна траса, стадіон.

За словами кореспондента NK News Коліна Звірка, для КНДР місто дійсно зразково-показове.

Тут є красиві, чисті фасади, витіювато спроектовані будівлі, що не властиво для інших північнокорейських міст, - розповів він BBC. - Турист чи не наштовхнеться тут на недоглянуті окраїнні райони, які можна побачити в Пхеньяні та інших містах".

Повідомляється, що Кім Чен Ин приїжджав в Самджійон два роки тому і оголосив про початок великого будівельного проекту. На цьому місці вже було місто - деякі будівлі перебудували, деякі знесли і на їх місці поставили нові.

Невідомо, чи живе хто-небудь вже в Самчжійоні. Раніше в ньому були жителі, але точне їх кількість невідома. Сума, витрачена на будівництво, невідома.

Північнокорейська влада представила країні це місто як модель, яку повинні наслідувати інші населені пункти.

Символічне значення проекту полягає в тому, що місто знаходиться поблизу від гори Пектусан, яка в Північній Кореї вважається священною.

Читайте також: Кім Чен Ин верхом на білому коні підкорив гору Пектусан: фото

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.