Прес-реліз
17.04.2020, 08:00

Три причини встановити VPN прямо зараз

Три причини встановити VPN прямо зараз - Фото
Фото - pixabay.com

Головні аргументи "за" і короткий перелік популярних сервісів

Елементарні знання з кібербезпеки сьогодні потрібні будь-якій освіченій людині. Один з найбільш доступних інструментів для того, щоб зробити свою присутність в інтернеті безпечнішою - віртуальна приватна мережа або VPN.

VPN-сервіс створює захищений канал між вашим пристроєм і сервером, і направляє весь вхідний і вихідний трафік через цей захищений канал. Це означає, що ваша реальна IP-адреса буде прихована від сайтів, які ви відвідуєте. А вашу історію відвідувань не зможе побачити навіть ваш провайдер.

Нижче ми розповімо про головні аргументи на користь VPN і порадимо найпопулярніші сервіси.

1. Доступ до заблокованих ресурсів

Є два види блокувань - на рівні провайдерів і на рівні сайтів. Наприклад, ви не зможете зайти на сайти російських сервісів Яндекс і Mail.ru - українські провайдери блокують доступ абонентів до них з травня 2017 року. Використовуючи VPN, таке обмеження легко обійти. Провайдер побачить лише, що ваш комп'ютер обмінюється інформацією з VPN-сервером. Але на які сайти ви заходите через VPN, провайдер не може контролювати.

Через блокування у вас можуть не працювати й інші сайти - навіть ті, які не потрапили до переліку заблокованих. Наприклад, без VPN ви не зможете зайти на сайт сервісу книжкових саммарі Makeright, популярного книжкового магазину Litres або розважального форуму Двач - всі вони так чи інакше використовують сервери і скрипти заблокованих ресурсів.

Ще один вид блокування - блокування з боку сайту. Деякі стрімінгові сервіси доступні тільки в певних країнах. Наприклад, безкоштовний доступ до контенту BBC через iPlayer відкритий тільки для користувачів з Великобританії. VPN вирішує цю проблему - вибирайте сервер в зручній країні і дивіться контент без обмежень. До речі, крім BBC iPlayer VPN відкриває користувачам з України доступ до стрімінга Hulu і HBO Now. А ще з VPN можна дивитися на YouTube і Netflix контент, недоступний в Україні через обмеження з авторських прав. І качати торенти в країнах, де це заборонено.

2. Більше приватності, менше цифровий слід

Ви можете вибирати, через сервери в якій країні буде працювати ваше VPN-з'єднання. Сайти і сервіси не зможуть дізнатися, де ви насправді перебуваєте. Підключаючись до різних серверів, ви розмиває свій цифровий слід - ніхто не зможе зіставити дані про вашу поведінку в інтернеті і скласти ваш портрет. Завдяки шифрування трафіку ви можете не боятися, що хтось його перехопить. З VPN ваші конфіденційні дані захищені - ви можете вводити паролі від банкінгу в незнайомій Wi-Fi мережі і не турбуватися про безпеку.

3. Обман трекерів і рекламних мереж

Ваша IP-адреса і приблизна геолокація - важлива інформація для трекерів і рекламних мереж, які аналізують вашу поведінку в інтернеті для більш ефективного показу реклами. Змінивши свій видимий IP за допомогою VPN, ви приховуєте від цих допитливих сервісів своє реальне місцезнаходження. І тим самим ускладнюєте їм завдання примусити вас клацнути на рекламу. У рекламних мереж менше шансів зманіпулювати вами, показуючи вам нерелевантну рекламу.

Як обрати VPN-сервіс?

Є безкоштовні сервіси та платні. Безкоштовні не завжди надійно працюють і сильно обмежують швидкість з'єднання. А деякі навіть продають дані про відвідування своїх користувачів стороннім компаніям. Тому платні сервіси зі зрозумілою бізнес-моделлю однозначно краще. Вони надають хорошу швидкість з'єднання (ви просто не помітите різниці зі звичайним інтернетом) і не торгують вашими даними.

Зверніть увагу на сервіси ProtonVPN, OpenVPN, Private Internet Access, Surfshark. У останнього підписка на рік коштує $72, на два роки - $48. Всього за $2 в місяць ви отримаєте можливість безпечно користуватися інтернетом і дивитися контент без обмежень по країнам. У всіх цих сервісів є безкоштовна демо-версія для ознайомлення.

У будь-якому випадку, не забувайте про правила елементарної кібербезпеки. Регулярно оновлюйте програми та ОС, ігноруйте підозрілі вкладення і сайти, і вводьте паролі тільки на пристроях, яким довіряєте. Якщо ці правила ви вже дотримуєтеся, саме час перейти на новий рівень безпеки і захистити своє з'єднання за допомогою надійного VPN-сервісу.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне