RU

Три країни бойкотують вручення Нобелівських премій: чому

10.12.2019, 16:32
Три країни бойкотують вручення Нобелівських премій: чому - Фото
Пітер Гандке (Фото: EPA)

Церемонію вручення Нобелівських премій, яка відбудеться сьогодні, 10 грудня, вирішили бойкотувати Туреччина, Албанія і Косово. Таким чином три країни висловлюють протест проти вручення премії з літератури за 2019 рік Пітеру Гандке. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Посол Туреччини в Швеції Хаккі Емре Юнт заявив сьогодні, 9 грудня, що турецький мовник Hurriyet не відвідає церемонію нагородження в Стокгольмі, де відбудуться щонайменше дві акції проти Гандке. Раніше чиновники Туреччини закликали Шведську академію змінити рішення про присудження премії Гандке.

Міністр закордонних справ Косово Бегджет Паколлі заявив, що доручив послу в Швеції бойкотувати церемонію. Він зазначив, що "письменник, який підтримував Мілошевича та його геноцид у Боснії і Косово, не заслуговує Нобелівської премії".

Виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Албанії Гент Какай заявив про аналогічний крок, написавши в Twitter, що "виправдання жорстокості війни при розпаді Югославії не повинно бути винагородженим".

Письменник австрійського походження, який нині мешкає у Франції, опинився під вогнем критики за підтримку сербського авторитарного президента Слободана Мілошевича. У 1996 році Пітер Гандке опублікував свої нотатки "Справедливість для Сербії", які були піддані критиці за "применшення військових злочинів", скоєних сербськими військовими.

Гаазький трибунал звинувачував Мілошевича в геноциді, зокрема вбивстві кількох тисяч жителів Сребрениці, порушенні законів війни і злочинах проти людства. Незважаючи на це, Гандке виступив із промовою на похороні Мілошевича.

10 жовтня Нобелівський комітет оголосив імена лауреатів премії за 2018 і 2019 роки. Ними стали польська письменниця Ольга Токарчук і Пітер Гандке з Австрії. У 2018 році премію з літератури не вручали через секс-скандал у журі.

Читайте також: Нобелівська премія: вперше в прямому ефірі на українському ТБ

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини