Нобелівський комітет записав Івана Франка в громадяни РФ

29.01.2020, 16:00
Нобелівський комітет записав Івана Франка в громадяни РФ - Фото
Фото: Національний літературно-меморіальний музей Франка

Музей Франка у Львові вимагає виправити помилку

У базі даних Нобелівського комітету український письменник і поет Іван Франко, номінований на Нобелівську премію в 1916 році, значиться громадянином РФ на момент його життя. Про це свідчать дані з сайту Нобелівського комітету.

На цю деталь у своєму Facebook звернув увагу директор національного літературно-меморіального музею Франка у Львові Богдан Тихолоз.

Нобелівський комітет записав Івана Франка в громадяни РФ

Директор Будинку Франка відзначає, що поет кілька разів бував у Російській імперії (в Києві та Одесі, які тоді були для галичанина "за кордоном"), а також у захопленому царськими військами під час Першої світової війни Львові (в 1914-1915 рр.), але ніколи там не жив.

Тому, вважає Тихолоз, "навіть за суто формальними критеріями, країна (country) Івана Франка - це не RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA) (як зазначено в базі даних Нобелівського комітету), а скоріше AUSTRIA (AT) now UKRAINE ( UA)".

Будинок Франка виступає з ініціативою офіційного звернення до Нобелівського комітету з вимогою виправити помилку в атрибуції громадянства Франка як номінанта на Нобелівську премію з літератури 1916, і готовий надати документальні джерела про те, що він був підданим Австрійської (з 1867 року - Австро-Угорської) імперії .

Читайте також: У Києві відкрили музей родини Івана Франка

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами