RU

"Відьмак". Фентезі про мечі та чаклунство: глядачі в захваті, критики бурчать

21.12.2019, 13:43
Кадр із трейлера серіалу Відьмак (Скріншот відео Netflix/Youtube)

Рейтинг на Rotten Tomatoes: схвалення 90% глядачів і скромні 58% у критиків

Учора, 20 грудня, на стрім-сервісі Netflix стартував показ найочікуванішого фентезійнго серіалу року "Відьмак".

Оцінка серіалу на сайті IMDb на основі голосування майже 17 тисяч глядачів - 9,2 бала (з 10-ти можливих).

Рейтинг на Rotten Tomatoes: схвалення 90% глядачів і скромні 58% у критиків.

У професійних рецензіях серіал порівнюють із "Грою престолів" і з існуючими іграми за "Відьмаком" з точки зору графіки.

Критики посміюються над масивною перукою Геральта і надто, на їхню думку, помітними контактними лінзами головних героїв.

New York Times: Вийшло добре, навіть якщо ваші CGI-дракони будуть підсміюватися

"Нове середньовічне фентезі про мечі та чаклунство змусить людей згадати "Гру престолів". Армії, що збираються на півдні, щоб атакувати північ царства. Драконам загрожує зникнення. Чарівне дерево. Еротична нагота. Східноєвропейські локації. Томливе уповільнення дії навколо головних героїв, щоб затримати передбачену зустріч".

Характеризуючи персонажів, критик пише, що жінки шляхетні, але безжальні, коли це необхідно; а Відьмак - мовчазний і м'який велетень, який страждає через біль, якого він завдає.

У NYT відзначають легке почуття гумору в серіалі, особливо в порівнянні з "Грою престолів", де "жарти приземлялися з силою кухлів, кинутих на дубові дошки".

На думку рецензента, в "Відьмаку" відмінно опрацьовані всі рівні жанру фентезі, це дуже хороша адаптація і його буде приємно дивитися, "навіть якщо ваші CGI-дракони будуть підсміюватися".

Entertainment Weekly: Жахливо нудне фентазі

"Волосся Геральта - безумовно найяскравіша річ у першому епізоді" Відьмака", який відбувається в похмурому, брудному, прокопченому місті Блавікен", - пишуть критики EW, що залишили одну з найбільш уїдливих рецензій на серіал.

Вони нарахували в першому епізоді сім марно оголених жінок і шкодують актора Генрі Кавілла, який виявився "похованим під поганою перукою і ще гіршими кольоровими контактними лінзами".

Критики висміюють навмисну, на їхню думку, сповільненість дії, бесіди головного героя з конем і "дикі крайності жанру", наприклад: уночі секс Геральта з княжною-мутантом, а вдень смертельна сутичка між ними.

Рецензенти безжальні: "Це перше телешоу з коли-небудь бачених мною, яке стало б кращим, якби переривалося рекламою... Оцінка: F".

Variety: Бракує тональної узгодженості

"Відьмак" може похвалитися дорогими візуальними ефектами й експансивною зовнішністю героїв, щонайменше, в перші п'ять годин. Однак йому не вистачає тональної узгодженості".

У Variety відзначають драматичну чутливість серіалу, яка одночасно інтенсивна і поблажлива, легковажна і трохи саркастична.

Критик нарікає, що з одного боку в "Відьмаку" персонажі недостатньо опрацьовані для того, щоб серіал нагадував велике ансамблеве шоу на зразок "Гри престолів". З іншого боку, і єдиного "центру ваги" теж немає: на думку рецензента, Відьмак не дотягує до рівня Хана Соло, щоб повністю утримувати увагу глядачів.

"Всесвіт "Відьмака" іноді здається занадто широким (у його опорі одному герою), а іноді трохи вузьким. На відміну від "Престолів", серіал як би чинить опір алегоричним або метафоричним прочитанням... Це говорить про те, що привабливість "Відьмака" пошириться тільки на тих, хто вже перебуває під його впливом - за  книгами або іграми".

Slant Magazine: Жорстока боротьба за світобудову

"Відьмак", як життя на зорі світобудови, використовує насильство та різні види енергії для захисту".

На думку критика, над Генрі Кавіллом не тяжіє образ Супермена, якого він грав багато років, навпаки - актор швидко розчиняється в Геральті, передаючи його відчуженість, котра дивним чином вселяє довіру, сумну іронію і самотність.

Лінії трьох головних героїв, Геральта, Єнніфер і Цири, миттєво і легковажно зливаються ближче до кінця сезону, але те, що відбувається до цього, іноді здається розтягнутим підручником для початківців.

На відміну від нерішучості в реалізації сюжету, "Відьмак" досягає висот у графічному зображенні насильства. Енергійні батальні сцени шоу створюють враження, що в "Грі престолів" герої рухалися як у сповільненій зйомці. Особливо гарні епізоди ближнього бою - вони є вже в першому епізоді серіалу.

При цьому, зазначає критик, поєдинки не виглядають самоціллю - з їх допомогою розкриваються тонкощі сюжету і мотивація головного героя.

Довідка. Серіал "Відьмак" створений на основі популярної в усьому світі польської фентезі-саги: двох збірок оповідань і шести романів Анджея Сапковського про пригоди найманця Геральта - професійного мисливця на чудовиськ, що загрожують людям.

Netflix продовжив "Відьмака" на другий сезон ще до того, як відбулася прем'єра першого.

Читайте матеріал російською: "Ведьмак". Фэнтези о мечах и колдовстве: зрители в восторге, критики ворчат

Наталья Медведева
Наталья Медведева
редактор портала Liga.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини