RU

Договірні матчі: Аваков про масштаби футбольної корупції видео

22.05.2018, 16:51
Фото: iStock/Global Images Ukraine

В рамках поліцейської спецоперації з припинення діяльності злочинних груп, які організували систему договірних футбольних матчів, задокументовано участь 320 фігурантів по 57 доведеним епізодами. Про це повідомив в Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, департамент захисту економіки Нацполіції більше двох років спостерігав за п'ятьма ОЗУ. Для отримання "правильного" рахунку в матчі використовувався підкуп гравців, арбітрів, власників клубів, а також залякування і погрози. Суми винагороди становили від 30 до 100 тисяч гривень.

Учасники ОЗУ робили ставки у букмекерів, зареєстрованих в Азії. Футбольний бізнес приносив організаторам до $5 млн щорічно.

За інформацією слідства, під вплив злочинних груп потрапили 35 футбольних клубів з 10 областей. До складу ОЗУ входили президенти клубів, колишні і діючі гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури.

Глава МВС розповів, що сьогодні, 22 травня, оперативники провели 40 обшуків в Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Фігурантам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст.368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч.1 ст.369-3 (протиправний вплив на результат спортивних змагання) КК.

Комментарі

Останні новини