12.10.2010, 12:55

Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012

Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012Україна - Бразилія: перше фіаско на шляху до Євро-2012

Національна збірна України зазнала першу поразку в рамках підготовки до домашнього чемпіонату Європи з футболу 2012 року, поступившись в англійському місті Дербі команді Бразилії з рахунком 0:2

Національна збірна України зазнала першу поразку в рамках підготовки до домашнього чемпіонату Європи з футболу 2012 року, поступившись в англійському місті Дербі команді Бразилії з рахунком 0:2. В.о. головного тренера українців Юрій Калітвінцев вибрав досить захисний варіант стартового складу. Все ж у суперниках була збірна Бразилії, так ще і Андрій Шевченко травмувався у попередньому матчі з Канадою. У відсутність Шеви капітанська пов'язка дісталася Анатолію Тимощуку, що проводив свій сотий матч за національну збірну.

Українці вийшли з єдиним нападником Артемом Мілевським, якого з глибини підтримував Олександр Алієв, а з флангів - Олег Гусєв і номінальний захисник Володимир Польовий. Проте про атаку синьо-жовті довго не згадували. А ось пара опорних півзахисників Тимощук - Руслан Ротань і квартет захисників у складі Артема Федецького, Олександра Кучера, Віталія Мандзюка і Олександра Романчука з перших хвилин відчули неймовірний тиск пентакампеонів.

Правда, добрі півтайма голкіперу Андрію Диканю дуже нервувати не доводилося. Хіба що на 23-ій хвилині, коли після розіграшу кутового вище ворота пробив Давід Луїс. Проте вже через дві хвилини воротарю московського "Спартака" довелося виймати м'яч із сітки. Капітан бразильців Робіньо навів з лівого флангу, і Дани Алвес пробив у далекий кут, а м'яч рикошетом від Романчука влетів у далекий кут.

Українці спробували додати в активності, більше тримати м'яч, але їх атакуючі потуги переважно схопили в середині поля - якесь гостре продовження відшукати було важко. До того ж синьо-жовті часто допускали грубі індивідуальне помилки. Навіть найдосвідченіші, на зразок Тимощука, який на 35-ій хвилині невдалим пасом назад вивів на відмінну ударну позицію Пато. На щастя для українців, його постріл парирувала штанга.

Українці під кінець тайму зуміли таки провести гостру атаку, і Алієв навіть забив, але за мить до цього арбітр зафіксував порушення Мілевського на Давиді Луїсе.

Другий тайм почався з найнебезпечнішого моменту у виконанні збірної України - Польовий пройшов до лінії штрафної, віддав трохи назад Ротаню і той пробив у нижній кут, але за бразильців зіграла штанга. Проте це був лише один момент, і бразильці спокійно продовжували контролювати гру.

Не можна сказати, що біля воріт Диканя дуже часто виникали голеві моменти, однак було видно, що команда Маноло Менезеса готова покарати суперників за будь-яку недбалість або втрату концентрації. Трапилося це на 65-ій хвилині, коли Карлос Едуардо прострелив з правого флангу на Пато. Нападник "Мілана" вмить позбувся опіки Мандзюка і з розвороту пробив у противохід Диканю.

Українці відреагували на це небезпечним, але трохи неточним залпом Алієва зі штрафного. Тією ж монетою незабаром відплатив Данина Алвес. До фінального свистка бразильці виглядали небезпечніше, однак задовольнялися перемогою в два м'ячі.

Футбол: добірка новин>>>