09.12.2010, 15:40

"Шахтар" творить історію

"Шахтар" творить історію"Шахтар" творить історію"Шахтар" творить історію"Шахтар" творить історію"Шахтар" творить історію"Шахтар" творить історію"Шахтар" творить історію

8 грудня донецький "Шахтар" з рахунком 2:0 обіграв португальську "Брагу" в матчі шостого туру групового раунду Ліги чемпіонів 2010/2011. Український клуб посів першу сходинку в групі Н і вперше у своїй історії вийшов у 1/8 фіналу найпрестижнішого клубного турніру Європи.

Головний тренер "гірників" Мірча Луческу виставив оптимальний склад. Єдиною несподіванкою можна назвати відсутність у заявці на матч форварда Едуардо. Щодо "Браги", то на лавці запасних залишився основний голкіпер Феліпе, що пропустив через травму останній матч чемпіонату Португалії проти "Лейрії".

"Бразі" у цьому матчі потрібна була тільки перемога для виходу в плей-офф, і португальці першими створили небезпечний момент вже на 3-ій хвилині: Алан обіграв Раца біля штрафного і відразу пробив по воротах, але прямо у руки Андрію П’ятову. Гості провели ще декілька атак, але діяли невеликими силами і успіху не досягли.

"Шахтар" поступово повернув собі ігрову ініціативу і почав організовувати свої моменти. Особливо старалися на флангах Вілліан і Даріо Срна. Хороший шанс відкрити рахунок упустив Вілліан, коли після передачі Кости запустив м'яч вище воріт із забійної позиції. Загалом перший тайм пройшов у рівній боротьбі, але з мінімальною кількістю ударів по воротах, і команди пішли на перерву з нульовою нічиєю.

Другий тайм обидва суперники почали у найвищому темпі, відповідаючи атакою на атаку. М'яч не затримувався у центрі поля, і захисникам доводилося чимало старатися, щоб відвести загрозу від своїх воріт.

В останні 15 хвилин ігри "Шахтар" влаштував справжній штурм воріт суперника і захист "Браги" не витримав на 78-ій хвилині: Разван Рац з льоту пробив у нижній кут з лінії штрафної. Румун вписав своє ім'я в історію клубу, ставши автором сотого гола "Шахтаря" у Кубку європейських чемпіонів.

Після цього гола португальці опустили руки і пропустили ще раз на 83-ій хвилині. Рац промчався лівим флангом, прострелив на Адріано, і той не хибив по порожніх воротах.

Своїх суперників у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів дончани взнають після жеребкування, яке відбудеться 17 грудня. "Брага", що посіла у квартеті Н третє місце, продовжить єврокубковий сезон у Лізі Європи.