13.04.2011, 14:10

"Шахтар" старався, але забивала "Барселона"

"Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона""Шахтар" старався, але забивала "Барселона"

Контролюючи велику частину гри на "Донбас Арені", "Барселона" реалізовувала один із своїх голевих моментів, не давши відрізнитися "Шахтарю" і без зайвих хвилювань оформивши путівку до півфіналу

Контролюючи велику частину гри на "Донбас Арені", "Барселона" реалізовувала один із своїх голевих моментів, не давши відрізнитися "Шахтарю" і без зайвих хвилювань оформивши путівку в півфінал. Вирішивши долю протистояння з чемпіоном України на свою користь ще у першому матчі (5:1), "Барса" офіційно оформила вихід у півфінал. Там вона, швидше, зустрінеться з "Реалом", який так же впевнено впорався у рідних стінах з "Тоттенхемом" - 4:0.

Стартовий тиск "гірників" ледве не приніс плоди. На восьмій хвилині Жадсон дотепним пасом вивів Дугласа Косту на побачення з Віктором Вальдесом, але воротар парирував постріл у ближній кут. Трохи пізніше бразильці помінялися ролями, але і з ударом Жадсона голкіпер каталонців впорався. На ще одній невдалій спробі Жадсона відкрити рахунок перевага "Шахтаря" закінчилася, і ініціатива досить швидко перейшла до гостей.

Сигналом до масового наступу стала пристрілка Ліонеля Мессі на 28-ій хвилині. Незабаром протягом однієї атаки "Барси" уболівальники гірників двічі хапалися за голову. Спочатку Ярослав Ракицький вибив м'яч з практично порожніх воріт після удару Адріано, а потім Мессі, пробившись крізь захисний частокіл, намагався перекинути м'яч над Андрієм П’ятовим. Аргентинець трохи прорахувався з висотою, позбавивши глядачів маленького дива.

Однак Мессі не був би самим собою, якби хоч би не спробував реабілітуватися. У цьому сезоні йому рідко це не вдається. Прийнявши на 43-ій хвилині пас Даніела Алвеса, він у своєму стилі - витончено і майстерно - влучив у ціль. До перерви "Шахтар" ще міг відігратися - після удару Жадсона зі штрафного Вальдес не без великих зусиль витяг м'яч із правого верхнього кута.

У другій 45-хвилинці гості контролювали хід гри та її темп. З одного боку, не старалися балувати аудиторію яскравим видовищами, з іншою - надійно відстежували будь-які вияви активності з боку суперника. Тому і гострих моментів біля воріт обох команд виникало кілька.

На 59-ій хвилині Мессі вивів на вигідну позицію Ібрахіма Афеллая - П’ятов у красивому стрибку відвів загрозу, а Алвес на добитті вдарив значно вище. Не оцінив передачі аргентинця і Педро Родрігес, вистріливши "по горобцях" за десять хвилин до завершення основного часу.

Гірники відповіли люб'язністю на люб'язність - Марсело Морене не зміг результативно замкнути зручний пас Генріха Мхитаряна з правого флангу. Мхитарян і сам був близький до успіху, але його удар на 74-ій хвилині Вальдес парирував, здійснивши найефектніший сейв матчу.

Отже, "Барселона" впевнено підтвердила амбіції одного з фаворитів поточного розіграшу Ліги чемпіонів УЄФА. Її суперник стане де-юре відомий у середу, після лондонського поєдинку "Тоттенхема" і "Реала".

Футбол: добірка новин>>>