Збірна Франції втратить мільйони в разі непотрапляння на ЧС-2014

19.11.2013, 11:10
Збірна Франції втратить мільйони в разі непотрапляння на ЧС-2014 - Фото
Для Дідьє Дешама сьогоднішній матч може стати останнім на посту головного тренера збірної Франції

У разі поразки від України спонсори збірної Франції переглянуть контракти, а деякі взагалі відмовляться від співпраці

У разі непотрапляння на чемпіонат світу з футболу 2014 року збірна Франції і Федерація футболу країни втратить мільйони євро. Про це пише Спорт-Експрес.

Зараз 12 великих компаній надають команді підтримку в розмірі від 500 тисяч до 4 мільйонів євро на рік, що в цілому становить суму в 18,5 млн. євро. Однак у відносинах з деякими комерційними партнерами діє система заохочення і штрафів, введена після скандалу, що трапився в збірній під час ЧС-2010. Обсяг допомоги скорочується на 10%, якщо команда не домагається потрібного спортивного результату і не виробляє позитивного враження. Непотрапляння у фінальний турнір ЧС - це вже вирок.

Переговори про використання іміджевих прав на період з 2014 по 2018 рік щодо наполяганням спонсорів були перенесені на період після стикових відбіркових матчів. Очікується, що у разі невдалого виступу збірної партнери федерації будуть домагатися скорочення внесків на 20-25 %. Не виключено, що деякі компанії можуть взагалі відмовитися від співпраці. Правда, у федерації є серйозний козир - домашній Євро-2016. Завдяки йому вона розраховує залучити двох нових спонсорів і компенсувати передбачувані втрати в розмірі 4 млн. євро на рік.

Що стосується телебачення, то телеканал ТF1 придбав права на показ матчів ЧС-2014 за 130 мільйонів євро. Він збирався частину цих прав реалізувати, зберігши за собою тільки 28 матчів з 64. Але якщо на турнір не потрапить Франція, перепродаж як мінімум сильно ускладниться .

Зараз TF1 платить федерації по 4,1 мільйона євро за матч. Саме в таку суму обійдеться телекомпанії вівторка трансляція зі "Стад де Франс". Коли почалися торги на наступний чотирирічний період, канал висловив готовність платити тільки по 2,5 млн. за гру.

Нагадаємо, матч Франція - Україна відбудеться сьогодні в Парижі. Перша гра в Києві завершилася перемогою українців з рахунком 2:0