RU

Валерія Золотухіна поховали в рідному селі на Алтаї

05.04.2013, 13:31
Валерія Золотухіна поховали в рідному селі на Алтаї - Фото
Валерій Золотухін (фото - Андрій Чурилов / ru.wikipedia)
Народний артист Росії Валерій Золотухін, який помер 30 березня після тривалої хвороби, похований сьогодні в рідному селі  Быстрый Исток Алтайського краю. Попрощатися з ним прийшли сотні односельчан, колеги з театру на Таганці, а також Молодіжного театру Алтаю, студенти та випускники Алтайській державної академії культури і мистецтв.

2 квітня відбулася громадянська панахида в московському театрі на Таганці, худруком якого він пропрацював останні два роки. Потім труна з тілом Золотухіна була доставлена в  Быстрый Исток для громадянської панахиди в Барнаулі. Попрощатися з ним прийшли тисячі людей. Всю ніч над ним читалися молитви, а вранці відбулася церемонія відспівування, на якій були присутні рідні та близькі актора.

Поховали Золотухіна біля стін церкви Покрови Пресвятої Богородиці, побудованої за його активної участі - це було останньою волею артиста. Коли в перші роки радянської влади церква Быстром Истоке зруйнували, з колод склали клуб. У ньому і починав свої перші кроки майбутній народний артист Росії. Він говорив, що ці стіни його "благословили на Москву".

Нагадаємо, 5 березня стало відомо, що Золотухін тяжко хворий і знаходиться в реанімації Російського наукового центру рентгенорадіологіі в Львова. Тоді ж він покинув посаду художнього керівника театру на Таганці, яку обіймав з 2011 року. Акторові поставили діагноз "пухлина мозку".

Валерій Золотухін народився 21 червня 1941 року в селі Быстрый Исток Алтайського краю. У 1964 році він закінчив ГІТІС. З 1964 року Золотухін грав в театрі на Таганці. Він знявся більш ніж у 90 фільмах і серіалах, серед них - "Бумбараш", "Чародії", "Господар тайги", "Нічний дозор" та інші.

За матеріалами ІТАР-ТАРС
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини