RU

Українку двічі позбавили золотої медалі Паралімпіади-2012

04.09.2012, 09:22
Українку двічі позбавили золотої медалі Паралімпіади-2012 - Фото
Марія Помазан, в центрі (фото: ЕРА)
Українська легкоатлетка Марія Помазан в неділю стала дворазовою паралімпійською чемпіонкою Лондона-2012. Але подвійна перемога виявилася короткостроковою, оскільки одну з двох золотих медалей у спортсменки забрали, причому два рази. Про це повідомляє прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

Якщо з медаллю в штовханні ядра ніяких суперечок не було - вона здобула впевнену перемогу, штовхнувши ядро ​​на 12,22 метрів, і, таким чином, встановила новий світовий рекорд, то її золото в метанні диска опинилося в центрі скандалу через електронну систему розрахунків результату.

Міжнародний паралімпійський комітет спочатку прийняв безпрецедентне рішення в цій дисципліні присудити дві золоті та дві бронзові медалі, не даючи нікому срібла.

Представник Міжнародного паралімпійського комітету Крейг Спенс заявив: "У зв'язку з технічною помилкою в системі оцінювання, яку забезпечує компанія Omega, ми вирішили в неділю провести ще одну церемонію нагородження на Олімпійському стадіоні, де дві золоті медалі присуджені українці Помазан і китаянці Цин Ве, і дві бронзові австралійці Кетрін Праудфут і китаянці Цюн Бао. Але у таблиці медалей залишиться відкоригований після помилки результат - золото у Цин Ве, срібло у Помазан і бронза у Кетрін Праудфут".

Втім, протягом неділі МПК п'ять разів переглядав своє рішення про золоту медаль Помазан в метанні диска. Зрештою, було вирішено провести нову церемонію в понеділок вранці, нагородивши українську паралімпійку срібною медаллю. Помазан не прийшла на церемонію.

Лондонський оргкомітет і компанія Omega, яка забезпечує роботу електронної системи підрахунку результату, вибачилася перед всіма атлетами за помилку, допущену при підрахунку результатів в об'єднаній дисципліні з метання диска в класах F35/36.

Тим не менше, Україна вдало виступає на Паралімпіаді-2012. Наші спортсмени завоювали 42 медалі за п'ять днів - 15 золотих, 12 срібних і 15 бронзових.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини