RU

У UEFA стурбовані політичною ситуацією в Україні

19.09.2008, 15:33

Представники Європейського футбольного союзу (UEFA) стурбовані подіями у політичному житті України та їх можливим впливом на підготовку до проведення матчів Євро-2012. Про це йшлося 18 вересня в штаб-квартирі UEFA в Ньоне, де відбулося четверте засідання Наглядового комітету Євро-2012.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі віце-прем’єра, в роботі засідання взяли участь перші особи Європейського футбольного союзу, президент ФФУ Григорій Суркіс, віце-прем'єр-міністр Іван Васюник і глава виконавчої дирекції Євро-2012 Іван Федоренко.

"Насамперед членів наглядової ради стурбувало не стільки стан підготовки до турніру, як стабільність політичної ситуації в Україні", – зазначив Григорій Суркіс.

Зокрема на початку засідання генеральний секретар UEFA Девід Тейлор звернувся до І. Васюника з проханням надати Європейському футбольному союзу інформацію щодо політичної ситуації в Україні. За словами Д. Тейлора, керівництво UEFA хотіло б уникнути політичних ризиків у контексті виконання гарантій і зобов'язань української влади перед UEFA. У відповідь віце-прем'єр заявив, що Євро-2012 став першим проектом в історії України, який об'єднав всі політичні сили. Тому він запевнив, що політична ситуація не вплине на підготовку країни до проведення фіналу 2012 року і на урядові зобов'язання, які Україна взяла на себе перед UEFA.

Він також зазначив, що уперше українська делегація приїхала з конкретними досягненнями. Є прогрес стосовно всіх інфраструктурних об'єктів, особливо – головного стадіону країни – київського НСК "Олімпійський". "Цей результат – загальне досягнення, отримане завдяки тісній співпраці з експертами ФФУ і UEFA. В Україні нині діє єдина команда", – наголосив І. Васюник.

Експерти UEFA погодилися з оцінками віце-прем'єра і відзначили істотний прогрес у підготовці НСК "Олімпійський". На сьогодні головні вимоги UEFA щодо цього об'єкта Євро-2012 виконані. Водночас у Ньоне зазначають, що реконструкція головної футбольної арени має початися в 2008 році, щоб завершитися до 2010.

Також в UEFA відзначили надання урядом України фінальних гарантій щодо підготовки аеропортів і інфраструктури розміщення. А на питання експертів, чи будуть гарантії на папері виконані, І. Васюник запевнив: "Українська команда мала досвід вирішення кризових ситуацій на прикладі НСК "Олімпійський. А тому наступні півроку продемонструє конкретні результати і на цих об'єктах".

UEFA продовжуватиме моніторинг реалізації конкретних проектів Євро-2012, звертаючи пильну увагу на реалізацію всього, що Україна зобов'язалася здійснити до футбольного фіналу. Підсумкове рішення щодо перспективи подальшої участі України і Польщі в підготовці до проведення чемпіонату Європи 2012 року Виконком UEFA оприлюднить 25–26 вересня в Бордо.

Коментуючи майбутнє засідання, Г. Суркіс висловив надію, що його учасникам не доведеться акцентувати увагу на політичній ситуації в країні, яка дістала право провести Євро-2012, а зосередяться на практичних аспектах підготовки до турніру.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Наглядова рада UEFA не позбавить Україну права провести фінальну частину Євро-2012.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини