"Шахтар" взяв реванш у "Барселони"

10.12.2008, 09:32

Дубль Олександра Гладкого допоміг донецькому "Шахтарю" закінчити рік на мажорній ноті, перемігши в гостях "Барселону" з рахунком 3:2 в рамках заключного туру групового раунду Ліги чемпіонів.

Зустріч на "Камп Ноу" не

Зустріч на "Камп Ноу" не мала турнірного значення ні для однієї з команд, до того ж "Барселону" найближчими вихідними чекає принциповий поєдинок з мадридським "Реалом", тому наставник каталонців Хосеп Гвардіола дозволив відпочити вісьмом гравцям стартового складу, давши шанс виявити себе молодим Педро Родрігесу, Мартіну Касересу, Серхіо Бускетсу, Віктору Санчесу Мата і Віктору Васкесу. Тренер "Шахтаря" Мірча Луческу, навпаки, випустив найсильніший склад. Хіба що на вістрі атаки Гладкий замінив Брандао, який у цей вечір залишився на лаві запасних, повідомляє прес-служба УЄФА.

Перед грою гірники заявляли про своє бажання взяти реванш за образливу поразку від "Барси" у Донецьку (1:2), однак на старті поєдинку ініціативою заволоділи іспанці. На сьомій хвилині у Сейду Кейта не вийшов удар після передачі Бояна Кркіча, а у наступному епізоді вже сам Кркіч вистрілив точно у воротаря гостей Андрія Пятова. "Шахтар" відповів на 12-й хвилині, коли Фернандіньйо вивів на ударну позицію Вілліана, але останньому перешкодив Херард Піке.

В середині тайму Олександр Гліб змістився з лівого флангу у центр і що є сили ударив по м'ячу - Пятов був напоготові. Тут же Кркіч фінтами заплутав Дмитра Чигринського і пробив над поперечкою з 17-ти метрів. Згодом прекрасний шанс відзначитися втратив Олексій Гай, що не влучив у ціль із хорошої позиції. Проте, всього через дві хвилини рахунок було відкрито. Разван Рац переадресував м'яч у штрафний на Вілліана. Бразилець на мить завмер, а потім, демонстративно кинувши погляд ліворуч, не дивлячись віддав пас направо, де Гладкий в один дотик поцілив у ворота Альберта Хоркері.

Вілліан міг і сам вписати своє прізвище у табло ще до перерви, але не зумів скористатися чудовою передачею Томаша Хюбшмана. Правда, незабаром після поновлення зустрічі Хоркере все ж довелося вдруге витягувати м'яч із сітки - Гладкий оформив дубль, головою замкнувши подачу Жадсона з штрафного. "Барселоні" знадобилася усього хвилина, щоб скоротити відставання. Оборона гостей на 59-й хвилині проґавила підключення Силвіньйо, який зіграв в "стіночку" з Кейта, а потім точно поцілив у ближній кут воріт Пятова.

На 70-й хвилині Пятову пощастило більше - постріл Кейта прийшовся прямо у воротаря гірників. Через шість хвилин українцям вдалася ще одна відмінна комбінація, коли Рац отримав пас на хід від Гая і сильно прострелив вздовж воріт, а на далекій штанзі підключився Фернандіньйо - 3:1. Брандао, котрий з'явився на полі міг зняти всі питання щодо результату поєдинку, але не реалізовував вихід один на один з Хоркері. За сім хвилин до фінального свистка у каталонських вболівальників з'явилася надія на порятунок, після того як Бускетс скористався навісом Ейдура Гудьйонсена за спини захисникам. Але оборона "Шахтаря" діяла надійно до завершення матчу.