"Шахтар" переміг "Тоттенхем" у першому матчі 1/16 Кубка УЄФА

20.02.2009, 09:45

Голи Жадсона і Євгена Селезньова принесли "Шахтарю" впевнену домашню перемогу і значно підвищили шанси "гірників" на вихід до 1/8 фіналу Кубка УЄФА.

Саме "Шахтар" вважався фаворитом першого матчу, на що було одразу

Саме "Шахтар" вважався фаворитом першого матчу, на що було одразу кілька об'єктивних причин. Донеччани порівняно зі своїм останнім єврокубковим поєдинком, в якому вони, до речі, на "Камп Ноу" з рахунком 3:2 переграли "Барселону", втратили лише проданого "Олімпіку" Брандао, паралельно повернувши з оренди в "Манчестер Сіті" Нері Кастільйо. Мексиканець, проте, отримав у недавньому матчі за збірну травму і на полі з'явитися не зміг. Гаррі Реднапп у свою чергу, привіз у Донецьк не найсильніший склад. Не було Романа Павлюченка, Роббі Кіна і Джермейна Дефо, які грають у єврокубках за інші клуби.

В результаті "Шахтар" почав зустріч надзвичайно активно, відразу показавши, хто на "Олімпійському" господар. Якщо лондонці за перші півгодини обмежилися лише кількома фланговими прострілами, які небезпечними назвати не можна навіть з натяжкою, то "гірники" створили одразу кілька голевих моментів. Фернандіньйо на восьмій хвилині примусив Джермейна Дженаса фолити неподалік від меж штрафного, але Даріо Срна зі "стандарту" відправив м'яч точнісінько у стінку.

Гості відповіли рейдом Девіда Бентлі з правому флангу. Дмитро Чигринський за кілька хвилин після цього закинув м'яч за спину Паскалю Шимбонда, де на передачу чекав Олександр Гладкий. Нападник, знаходячись на забійній позиції, приклався до м'яча з лету, проте спрямував снаряд паралельно лінії воріт.

На половині поля гостей безперечно соло вели донецькі бразильці. Жадсон, Фернандіньйо, Вілліан і Ілсіньйо не раз і не двічі розгортали стрімкі атаки, але, коли треба було зробити банальну передачу, вони або намагалися вигадати щось надзвичайне і втрачали час, або невиправдано йшли в обводку. Лондонці тим часом поступово освоїлися і навіть дозволили собі покатати м'яч у центрі. Джовані дос Сантос скористався тим, що донеччани в якийсь момент розслабилися і, промчавшись лівим флангом, вдарив по воротах з гострого кута - у зовнішній бік сітки.

На 48-й хвилині донецькі бразильці провели ще одну гостру атаку. Жадсон кинув у прорив Ілсіньйо, який перенаправив м'яч Вілліану. 22-й номер донеччан зважився на удар, але м'яч після контакту з ногою захисника залишив поле. Наступним мав шанс відзначитися Маріуш Левандовскі, який після навісу Срни з штрафного пробив з "другого поверху" вище воріт.

До середини другого тайму гра остаточно заспокоїлася. Мірча Луческу з цим миритися не хотів і спробував вплинути на те, що відбувається за допомогою замін. На 68-й хвилині на полі з'явився бразилець Луїс Адріано, але свій головний козир румунський стратег приберіг на потім. Коли повний сил бразильський форвард заробив небезпечний "стандарт", замість О.Гладкого на поле вийшов Євген Селезньов. Жадсон весь цей час терпляче чекав, переминаючись біля м'яча з ноги на ногу, і чекав, як виявилося, не даремно. Пішла навісна передача, Еурельйо Гомес помилився на виході, і Є.Селезньов першим же дотиком відправив головою м'яч у сітку.

Вболівальники, які ще кілька хвилин тому справедливо освистували свою команду, вмить надихнулися і знову почали активно її підтримувати. Винагорода у вигляді міні-шедевра від Жадсона не змусила себе довго чекати. Бразильський плеймейкер пройшов у штрафному одразу трьох захисників, після чого завдав удар на протихід своєму співвітчизнику Гомесу. 2:0, і мрія капітана "Шахтаря" Срни про хорошу фору перед поїздкою у Лондон стала реальністю.

У середу київське "Динамо" зіграло внічию 1:1 з іспанською "Валенсією" перший матч 1/16 фіналу Кубка УЄФА.

Харківський "Металіст" переміг на виїзді "Сампдорію" з рахунком 1:0. Переможний гол на рахунку новачка команди Дениса Олійника.