RU

Прем'єр-ліга і ФФУ звинувачують один одного в зникненні Арсеналу

30.10.2013, 11:27
Прем'єр-ліга і ФФУ звинувачують один одного в зникненні Арсеналу - Фото
0a90ce6329dcb46938e7bb570766ab5e.jpg
Київський футбольний клуб "Арсенал" вечора оголосив про своє банкрутство і цим крім усього іншого спровокував загострення конфлікту між президентами Федерації футболу України та Прем'єр-ліги.

Голова ФФУ Анатолій Коньков прямо заявив, що Прем'єр-ліга палець об палець не вдарила для порятунку столичної команди. "Перша, і, швидше за все, найважливіша причина - відсутність бажання Прем'єр-ліги брати участь в обговоренні питання про киян, до речі, так само було і з "Кривбасом". Необхідно було щодня займатися пошуком шляхів виходу зі сформованої ситуації. Але цим займалися лише ми. ФФУ зробила максимум для того, щоб допомогти в свій час "Кривбасу", а нині - "Арсеналу". Просто так клуби не пропадають, і "Арсенал" - не виняток. Все це підготовлено певною групою людей, робота яких спрямована на руйнування національного футболу. Сенс? Їм видніше. Зрозумійте, що кілька досвідчених людей, заможних бізнесменів, які не можуть вирішити, кому ж належить клуб - не казка. Це правда. А найстрашніше, що Ліга, як орган, що відповідає за цю роботу, мовчить. Мовчить не тільки в пресі, а в принципі", - сказав Коньков, слова якого наводять Вісті.

У свою чергу, президент Прем'єр-ліги  Віталій Данилов, який також є віце-президентом ФФУ, киває у бік першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка, який очолює атестаційний комітет ФФУ, який видає дозвіл на участь команд у турнірі. "Ще на початку червня на виконкомі ФФУ мною було запропоновано встановити для клубів гарантійний внесок у розмірі еквівалентному $10 млн. Щоб у разі виникнення фінансових проблем, учасник зміг би, щонайменше, закінчити чемпіонат. Попередньо обговорив цю ідею з більшістю власників клубів Прем'єр-ліги, і знайшов повну підтримку в цьому питанні. Але в ході обговорення на виконкомі , з незрозумілих мені причин, зустрів шалений опір з боку пана Стороженка. Сергій Михайлович стверджував, що всі можливі випадки передбачені в нормативних документах його атестаційного комітету, і буквально вимагав "не лізти в його справи". У підсумку, завдяки його маніпуляціям, в регламенті змагань з'явився пункт, що кожен клуб перед початком сезону повинен пред'явити до комітету Стороженка просто декларацію про фінансову платоспроможність. Тепер ми, на жаль, побачили, як спрацювала ця норма", - сказав Данилов в інтерв'ю footclub.com.ua.

Не виключено, що зняття "Арсеналу" з чемпіонату України стане приводом для відставки Стороженка на грудневому конгресі ФФУ. Кілька обласних федерацій раніше вже висловили йому вотум недовіри, а ситуація, що склалася ще більше похитнула його позиції в Будинку футболу.

Зазначимо, що ні на сайті Прем'єр-ліги, ні на сайті ФФУ досі немає офіційної позиції з приводу ситуації з "Арсеналом". Судячи з усього, чемпіонат дограють 15 команд, всі результати "канонірів" анулюють. Не виключено, що в наступному сезоні кількість команд у Прем'єр- лізі скоротять до 14 клубів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини