RU

ПАР заробить 3,9 млрд. євро на чемпіонаті світу з футболу

06.07.2010, 11:20

Прибутки від проведення чемпіонату світу з футболу в ПАР становитимуть 3,9 млрд. євро, і ця цифра дає змогу говорити про окупність турніру. Про це заявив міністр фінансів країни Правін Гордхан.

"Загалом ми прогнозуємо, що цього року отримаємо прибуток у розмірі 38 млрд. рандів (3,9 млрд. євро). Це вже більше, ніж держава виділила на підготовку до чемпіонату", - заявив Гордхан, якого цитує k2kapital.

За його словами, прибутки можна умовно розділити на "прямі" і "непрямі". "Прямі" прибутки - це ті гроші, що залишають у нас гості країни під час турніру. Можу сказати, що "прямі" прибутки будуть набагато більші, ніж ми чекали. Ми прогнозували, що у ПАР приїдуть 200-300 тис. туристів. Але зараз йдеться про цифру в 500 тис.", - сказав міністр.

"Непрямі" прибутки підрахувати куди складніше. Чемпіонат світу - це інвестиція у майбутнє. Інфраструктура, яку ми створили, нікуди не подінеться. Наприклад, дороги, які ми побудували, не будуть зруйновані після турніру, а будуть і далі служити нам", - додав Гордхан.

Він також зазначив, що загальна сума витрат на проведення ЧС-2010 становила приблизно 3,5 млрд. євро, до того ж 1,2 млрд. пішло на будівництво і модернізацію стадіонів.

У свою чергу, прес-аташе Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Ніколя Мейнгот заявив, що прибутки від мундіалю "становлять 90% від всього бюджету ФІФА за подальші чотири роки".

"Тобто фактично можна сказати, що ФІФА живе за рахунок чемпіонату світу. Ми проводимо інші турніри - чемпіонати серед жінок, з пляжного футболу, юнацькі і молодіжні турніри - якраз на ці гроші. Плюс всі програми допомоги національним федераціям, програми розвитку футболу в бідних країнах - всі вони оплачуються саме за рахунок цих коштів", - сказав Мейнгот.

Він також заявив, що ФІФА виділила на ЧС-2010 $1 млрд., а прибутки федерації з цього турніру становили $3,2 млрд.

Футбольний менеджер>>>

Чемпіонат світу з футболу 2010>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини