Молодіжна збірна з футболу пробилася на Євро-2011

Молодіжна збірна з футболу пробилася на Євро-2011 - Фото
13.10.2010, 10:50

Молодіжна збірна України (U-21) поступилася голландцям на власному полі з рахунком 0:2, однак кваліфікувалася на фінальний турнір чемпіонату Європи, оскільки у гостьовому поєдинку забила три м'ячі.

Як повідомляє прес-служба Федерації футболу України (ФФУ), голландці, яким було нічого втрачати, гру в столиці України почали більш агресивно і впевненіше, ніж домашню зустріч. Вже на 8-ій хвилині Денису довелося вступати у грі і ліквідувати загрозу після небезпечного удару Люка де Йонга з лінії штрафного майданчика.

Через десять хвилин український голкіпер знову врятував свою команду. Цього разу він у стрибку переклав на кутовий м'яч, коли той ледве не виявився за лінією воріт після підступного "парашута" з лівого флангу, виконаного Патріком ван Альхамтом. Майже відразу міг відрізнитися Рікі ван Вольфсвінкель, але і він, вигравши боротьбу на "другому поверсі", не зміг пробити 12-й номер господарів.

Нулі на табло влаштовували команду Павла Яковенка, тому великі сили в атаку вона не відправляла, за весь перший тайм створивши лише два півмомента біля воріт Тіма Крула. На гострий простріл Миколи Морозюка не відгукнувся жоден із партнерів, а удар Романа Зозулі, який форвард завдав після слаломного проходу, вийшов дуже слабким.

Проте зберегти свої ворота у недоторканості українцям не вдалося. Суєта в їхньому штрафному майданчику, який виник на 44-ій хвилині, завершився дотепним пасом п'ятої ван Вольфсвінкеля і точним "пострілом" з близької відстані Баса Доста. Такий потрібний Нідерландам гол подарував їм надію на успіх.

Незабаром після початку другого тайму П.Яковенко прийнявся зміцнювати центр поля, замінивши орієнтованого на атаку Євгена Коноплянку опорним півзахисником Олегом Голодюком. А коли вступити у боротьбу готувався ще один "руйнівник" Денис Гармаш, гості забили вдруге. Джон Госсенс на 59-ій хвилині приклався до м'яча метрів з 18-ти, потрапивши у нижній кут воріт.

Ситуація стала зовсім загрозливою для України, тим більше, що той же Госсенс незабаром ледве не повторив свій подвиг, однак тепер Бойко був на висоті. Трохи опам'ятавшись, синьо-жовті були спроможний вирівняти гру і навіть примусили понервувати Крула. Проте воротар, який допустив грубу помилку в першому матчі, впорався з ударами Зозулі і Гармаша.

Останні хвилини матчу були надзвичайно нервовими, до того ж атакували у цей час переважно українці. Вразити ворота голландців вони не зуміли, але потрібний рахунок відстояли і у результаті отримали путівку в фінальну частину молодіжного чемпіонату континенту.

Футбол: добірка новин>>>