"Металіст" з першого місця вийшов до 1/16 Кубка УЄФА

19.12.2008, 10:00

Перемігши на виїзді лісабонську "Бенфіку" з мінімальним рахунком, харківський "Металіст" фінішував на першому місці у групі В.

Як повідомляє прес-служба УЄФА, господарі краще провели першу половину зустрічі, в якій

Як повідомляє прес-служба УЄФА, господарі краще провели першу половину зустрічі, в якій їм була необхідна перемога з перевагою у вісім м'ячів. Вже на старті гри Нуну Гомеш тонкою передачею в центрі вивів один на один з Олександром Горяїновим Уррету. Гравець "Бенфіки" пустив м'яч на протихід кіперові "Металіста", проте у площину не влучив. В середині тайму він також потужно пробив з кута штрафного після прекрасної передачі головою Оскара Кардосо, на цей раз влучивши у поперечку. Незадовго до перерви ще один шанс вивести португальців вперед втратив Макси Перейра.

Під час затяжної атаки правим флангом той-таки Кардосо знайшов точною передачею Перейру, що виявився на забійній позиції на куті воротарської зони. Захисники харків'ян, намагаючись спіймати суперника в офсайдну пастку, застигли, але напоготові знову був Горяїнов. Він знову виручив своїх партнерів і перевів м'яч на кутовий. Що ж до контратак "Металіста", то вони в першому таймі не виглядали переконливими. Відчувалося, що за десять днів вимушеного простою український клуб розгубив звичні ігрові кондиції.

Наставник гостей Мирон Маркевич спробував внести корективи у дії своїх підопічних і в перерві замість Руслана Фоміна випустив на поле Марко Девіча. А ось Кіке Санчес Флорес, відправивши на цей матч не найсильніший склад, заміни робити не поспішав. На 52-й хвилині Нуну Гомеш знову ледве не став автором результативної передачі - його пас на гіперактивного Кардосо зумів нівелювати стрибучий воротар "Металіста".

Наступальний прес господарів наростав, і декоил жовто-синім доводилося вибивати м'яч подалі від свого штрафного майданчика. Проте, грати суто від оборони "Металіст" собі також не дозволяв - у турнірному плані нічия нічого істотного йому не додавала. А тому Маркевич кинув у бій ветерана-плеймейкера Олександра Рикуна. І вже на 79-й хвилині заміни ледве не призвели до успіху, однак після передачі з глибини поля Девіч не зумів обробити м'яч, і не вийшов один на один з голкіпером "Бенфіки".

А ще за кілька хвилин міг забити вже Кардосо, котрий влучив у штангу. Відраз по цьому "Металіст" забив традиційний для себе пізній гол. Швидка комбінація розверталася зліва направо, а завершували її Марко Девіч і Олександр Рикун. Перший викотив м'яч під удар партнеру, і той холоднокровно відправив м'яч у ворота - 1:0. У групі В харків'яни так і не пропустили жодного м'яча.