"Металіст" розгромив "Бешикташ" і вийшов до групового раунду Кубку UEFA

03.10.2008, 09:29

Харківський "Металіст" розгромив турецький "Бешикташ" з рахунком 4:1 у повторному поєдинку першого раунду Кубка UEFA і вперше у своїй історії вийшов до групового етапу турніру.

Як повідомляє прес-служба UEFA, після

Як повідомляє прес-служба UEFA, після мінімальної поразки у Стамбулі харків'яни з перших хвилин поєдинку у відповідь почали шукати підходів до воріт турків. Стартовий спурт господарів, котрі виконали декілька небезпечних навісів з кутового, приніс швидкий результат. Правда, успіх "Металісту" принесли не довгі позиційні атаки, а різкі контрвипади, на вістрі яких діяли швидкі форварди Жажа і Марко Девіч. Відкрити рахунок вже на 16-й хвилині вдалося найкращому бомбардиру цьогорічного чемпіонату України.

Отримавши м'яч у центрі поля, Жажа залишив осторонь свого опікуна і, зробивши ще декілька широких кроків, метрів з сорока пробив в накат по воротах "Бешикташа". Кіпер гостей ледве встиг поглядом провести м'яч у сітку, як той, ударившись о хрестовину, з силою вдарився в землю за лінією воріт. Восьмий гол бразильця в сезоні вийшов настільки фантастичним і видовищним, що турецькій команді знадобився певний час, щоб оговтатися.

Цим провалом у грі суперника не оминув скористатися "Металіст". На 26-й хвилині голкіпер харків'ян Олександр Горяїнов вибив м'яч від своїх воріт до лінії чужого штрафного, де першим до нього встиг Коельйо. Обігравши Томаша Запоточни, 22-річний форвард віддав м'яч на хід своєму партнеру Девічу, і найкращий снайпер минулого чемпіонату України, котрий у нинішньому сезоні до цього що не забивав, холоднокровно відправив м'яч повз воротаря Хакана Арікана - 2:0.

Лише після цього "Бешикташ" прокинувся від сплячки і провів кілька непоганих комбінацій, додавши роботи Горяїнову, але загалом оборона "Металіста" зі своїм завданням впоралася. А одразу ж після перерви підопічні Мірона Маркевича мали знімати усі питання щодо путівки до групового етапу. На 49-й хвилині соло Девіча увінчалося передачею на Валентина Слюсаря, котрий поцілив у штангу. Потім Девіч вивів на удар Едмара, чий удар головою Арікан ледве перевів на кутовий, а пізніше вже він сам не влучив метрів з семи у ворота.

Ближче до середини другої половини турецький клуб спробував переламати хід гри. За рахунок короткого пасу і флангових проходів гравцям "Бешикташа" вдавалося іноді покзувати агресивність, але до гольових моментів гостям були далеко. Чого не скажеш про харків'ян, чиї контратаки несли значно більшу загрозу. Не забив із вигідної позиції Сергій Валяєв, не влучив як слід по м'ячеві Девіч, отримавши чудовий довгий пас зі своєї половини поля. Проте розв'язка була близька. На 70-й хвилині перехопивши м'яч у центрі поля, Слюсар вивів на удар Жажа, а той не підвів.

Ще через п'ять хвилин Северин Ганцарчик взявся пробивати штрафний удар метрів з тридцяти. Хитро закрутивши м'яч, поляк обдурив усіх, включаючи кіпера гостей, і зробив рахунок 4:0. Далі "Бешикташ" остаточно розвалився, дозволивши жовто-синім створити ще з добру п'ятірку небезпечних ситуацій. "Металіст" грав у своє задоволення, приводячи у захват своїх вболівальників. До хет-трику був дуже близький Коельйо, але, виведений Девычем один на один, бразилець не зміг переграти кіпера. А от Марсіо Нобре, що вийшов на заміну на 90-й хвилині Горяїнова не пошкодував, встановивши підсумковий рахунок.