RU

Мінтранс України заявляє, що UEFA задоволене підготовкою доріг та аеропортів до Євро-2012

08.07.2008, 14:25

Президент UEFA Мішель Платіні дав позитивну оцінку процесу підготовки дорожньо-транспортної інфраструктури в Україні до проведення Євро-2012. Про це ЛІГАБізнесІнформ сьогодні повідомили в прес-службі Міністерства транспорту і зв'язку України, коментуючи недавній візит в Україну делегації UEFA і подробиці зустрічі представників UEFA із заступником Міністра транспорту і зв'язку України, національним експертом з питань підготовки транспортної інфраструктури до Євро-2012 Вадимом Гуржосом.

У процесі підготовки транспортної інфраструктури до Євро-2012 проводиться реконструкція основних і резервних аеропортів, залізниць, будівництво, реконструкція і капремонт автомобільних доріг, розвиток транспорту в містах, де будуть проходити матчі. На підготовку залізничної інфраструктури планується витратити 3,4 млрд. євро, державних автошляхів – 5,4 млрд. євро, міських аеропортів і резервних аеродромів – 1,4 млрд. євро, міського транспорту – 1,3 млрд. євро. Основними джерелами фінансування є держбюджет, кредитні кошти, отримані під державні гарантії, і гроші інвесторів.

При підготовці передбачена закупівля нових швидкісних поїздів і сучасних пасажирських вагонів, впровадження швидкісного руху від Києва до приймаючих міст, будівництво нових приміських терміналів і реконструкція пасажирських вокзалів в приймаючих містах, а також будівництво мосту через Дніпро у Києві.

У цьому році планується закінчити будівництво і капремонт сучасної автомагістралі Р-51 Харків - Красноград - Перещепино – Новомоськовськ. До 2011 р. буде завершена реконструкція доріг М-07 Київ – Ковель – Ягодин і М-06 Київ-Чоп (через Левів – Мукачево - Ужгород), а також важливої сучасної магістралі від Одеси до кордону з Росією і Білоруссю. До 2012 р. завершиться масштабна реконструкція автошляху від Києва до Харкова і Донецька із залученням коштів Всесвітнього банку. Також передбачене поліпшення стану автомобільних доріг до існуючих пропускних пунктів на кордоні з Польщею і, за домовленості з польською стороною, будівництво чотирьох нових пропускних пунктів і під'їзних до них доріг, що в майбутньому значно поліпшить автомобільне сполучення між країнами.

Особлива увага приділяється 6 основним аеропортам у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Львові і 12 резервним аеропортам в Івано-Франківську, Рівному, Луцьку, Гостомелі, Жулянах (Київ), Полтаві, Торбах, Луганську, Маріуполі, Запоріжжі, Кривому Розі та Миколаєві. Урядом України прийнято ряд нормативно-правових актів, які значно спрощують процедуру залучення генпідрядників і проектувальників при підготовці аеропортів до Євро-2012. Підписаний Меморандум між Мінтрансзв'язку, Федерацією футболу, Кабміном України, приймаючими містами і державними та комунальними власниками аеропортів щодо подальших узгоджених дій.

Бюджетним фінансуванням на 2008 р. передбачено 144 млн. євро для проектування та будівництва основних і частково резервних аеропортів. Насамперед планується реконструкція аеродромних злітно-посадкових смуг, перонів, рулежних доріжок та освітлювального обладнання.

На основі звіту, наданого Мінтрансзв'язку України, Мішель Платіні дав позитивну оцінку процесу підготовки дорожньо-транспортної інфраструктури в Україні до проведення Євро-2012 і зробив акцент на прогресивній тенденції у цьому напрямі.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини