RU

Львів за 3,3 млн. євро купив проект будівництва нового стадіону

13.07.2009, 12:19

Згідно із договором між Львівською міською радою і компанією "Азовінтекс", остання здійснила переказ коштів компанії "Alpine Bau GmbH" у сумі 3,3 млн. євро, внаслідок чого проект будівництва стадіону до Євро-2012 став власністю Львова.

Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, згідно із укладеним договором вартість проекту стадіону обмежувалася 5% від вартості будівництва стадіону, але не мала перевищувати 5 млн. євро. Остаточна вартість проекту визначалася у ході переговорів між сторонами договору.

"Розв'язання цього проблемного питання є великим позитивом для реалізації проекту. Крім того, напередодні чергового візиту експертів УЄФА це може ще більше знизити ризики будівництва стадіону і цілком реально, що експерти можуть перевести проект з помірної "жовтої" у низьку "зелену" зону ризику", - сказав директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради Олег Засадний.

За його словами, на сьогодні не існує державних будівельних норм щодо будівництва чи проектування стадіонів. Крім того, жодна з існуючих методик прорахунку вартості проектних робіт не підходить для стадіонів.

Потрібно також врахувати, що немало вимог, які УЄФА ставить до стадіонів також не передбачені українським законодавством. Важливим чинником ціноутворення вартості проекту стадіону стало авторське право архітектора Альберт Віммера, яке чітко охороняється європейським законодавством. Зокрема, близько 1 млн. євро суми складають витрати на авторське право.

Нагадаємо, 7 травня 2009 року Міністерство економіки України надало Лист-узгодження N501 процедури закупівлі проекту "Будівництво стадіону по вул. Стрийській-Кільцевій дорозі у м. Львові" у одного учасника за рахунок державних коштів на загальну вартість 3,310 млн. євро у компанії "Alpine Bau GmbH".

Євро-2012: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини